İnsan Yaratılmadı

 

Dünya Yeryüzü Değil isimli eserden ayrılarak yeni eklemeler ve düzenlemeler eşliğinde yeniden sunulmuştur.

Yeni çalışma dökümanları kısa bir süre sonra buraya eklenecektir.

Lütfen takip edin.

 

     

 

"Hayatımı sarsan 2.eser oldu." Mehmet .Ş. H.
"Yıllardır her türlü kitabı okudum araştırdım ama bunun gibi mükemmelini görmedim."N. A.
"O kadar çok soruma cevap buldum ki Artık müslüman olduğuma eminim.." Y. Kutlu
"Bütün islam alemini ve hatta hiristiyan alemini dahi birleştirecek tek eser."Sümeyye M.
"Bu kitap seçilmiş çok az şanslı kişiye ulaşacaktır.Bunlardan biri olduğum için çok mutluyum.." M.Şeyma K.
"Rabbim de bu açılımı sizin aracılığınızla yaptığından Rabbime şükürler olsun.." Kerem K.
Kitap bir çeşit sesli düşünmedir.Birtakım eksikliklerde mevcuttur.Mana yönü ile ateistlik gibi bir çok fikrin oluşmasına sebebiyet verecek kaynakların önünü tıkamaktadır. Kuran mealini sorgulayarak okumayanların bu kitap işine yaramaz.
Ezbercilerin moralini bozar.Anlamazlar. Ya tutarsacı düşünce anlamaz.
Kitapda hiç bir kesin idda yok ancak terori ve varsayımlar mevcuttur.Bazı satırlarda vurgu olsada amaç aksi yönde delil aramayı teşvik etmektir.Butün teoriler tartışmaya açıktır.Değersiz dünya hayatına tapan,onu bunu kutsayan kişiler lütfen okumasınlar.Kutsadıkları Samiri ile yaşasınlar..
Bu kitaba göre herkes haklıdır.Ama eksiklik vardır. Bu sebeple bizi birilerinin düşmanı olarak algılayanlar kimlere düşman olduklarını bulmalılar. Zira kendilerini okuyorlar.Genelde hayatı sorgulamaya ve tefekküre edavet etmektedir.
Kuran'ı yazanı değil,yazılanı aramaya davet etmektedir. SubhanAllah çizgisine davet etmektedir.
Gelenek dininin mensupları tarafından kutsamak için bir arayışa girenlere göre değildir.Ne bu site ne kitap nede Adem Korkmaz!
Bizi hatarı ile kusurları ile vasat bir insan/kul kabul edenlere göreyizdir. Yüce,efendi,ulu birilerini arayanlara göre değiliz.
Dört duvardan ibaret pencere bile olmayan Kabe arayanlar bizi okusun. Şatafatlı Sultanahmet veya Ayasofya arayanlara göre değiliz.
 *  *  *
Birde şu anlaşılmalı: Burda(Dünyada) ders çalışıyoruz. Ders kitabımız Kuran.Deneme testleri mevcut lakin asıl imtihan orda..Tefekkür edin!(Münker Nekirin Rabbin Kim Sorgusu ve ölüm anındaki uyarıların tümü ölümden sonra(yeryüzünde)karşılaşacağınız çok uzun yıllar sürecek gerçek bir zaman/yaşam söz konusudur.)
"İnsanlar uykudadır.Ölünce uyanırlar" (?) "Adem Yaratılmadan önce ben peygamberdim." SAV
Şu ayetlere bakın lütfen. Yorum katmadan okuyunuz:
Bakra 28:"Siz cansız (ölü) iken sizi dirilten Allah’ı nasıl inkâr ediyorsunuz? Sonra sizleri öldürecek, sonra yine diriltecektir. En sonunda O’na döndürüleceksiniz.
“Sizi çamurdan yaratıp, sonra bir ecel koymuştur. Belirli bir ecel de kendi katındadır. Böyle iken siz hala kuşkulanıyorsunuz."” (6/Enam: 2
“O, sizi bir tek candan yaratandır. Sizin bir karar kılma yeriniz, bir de emanet bırakılma yeriniz var. Biz anlayan bir toplum için âyetleri ayrı ayrı açıklamışızdır. “Enam 98
Mümin 11 “Onlar: "Rabbimiz! Bizi iki defa öldürdün, iki defa dirilttin. Biz de suçlarımızı itiraf ettik, bir daha çıkmağa yol var mıdır?" derler.”
"Andolsun ki (Biz) vaktiyle Musa'ya kitap vermiştik. Şimdi de sen ona kavuşmaktan şüpheye düşme.."Secde/23
"Yoksa “Onu Muhammed uydurdu” mu diyorlar? Hayır o, kendilerine senden önce hiçbir uyarıcı gelmemiş olan bir kavmi(Eş anlamlar:Topluluğu,milleti,insan'ı,Dünya'yı) uyarman için, doğru yolu bulsunlar diye Rabbin tarafından indirilmiş gerçektir.Secde/3

S.A.V’min tüm dünyaya uyarılmaları için gönderildiği tartışılmazdır.
Üzerinde düşünün.Ve Dünyayı Yeryüzü ve Dünyada yaşadığımız AN'ı herşey olarak gürüp İslamı bu görüşe göre değerlendirip  bizden öncekilerin hatasına düşmeyiniz
SubhanAllah ölçüsünde duruş sergileyelim..
Ayrıca dünya yeryüzü diyorsanız bana göre yeryüzünün yansıması olabilir/olan  bu linkdeki evrenin ancak hiç kadar bir alanını göreceksiniz. Buralar neresi biraz düşünün..

Öte yandan;

Kur'an 23/99-100 "Onlardan birine ölüm geldiği vakit der ki: Rabbım, beni geri döndür.Belki yapmadan bıraktığımı tamamlar ve salih amel işlerim. Hayır, bu söylediği, sadece kendi lafıdır. Tekrar diriltilecekleri güne kadar arkalarında onları geriye dönmekten alıkoyan bir berzah vardır."

Ve buraya dikkat:"Tekrar diriltilecekleri güne kadar" dönemeyecekleri ve dönmelerini engelleyen bir yer den ve BİR YAŞAMDAN bahsediyor.

Düşünmeyecekmisiniz?


Sevgi İle..

Adem Korkmaz

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile