Adı ALLAH Olan

               


“Eğer yeryüzündeki ağaçlar hep kalem olsa, deniz de arkasından yedi deniz daha kendisine  destek olduğu halde mürekkep olsa, yine de Allah'ın kelimeleri yazmakla  tükenmez. Şüphesiz ki Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. " (Lokman/27) İşte böyle bir manadan bahsediyoruz. Hüküm ve hikmetin sahibi olandan bahsederken bin kere,milyon kere düşünmek lazımdır.

Her açı ile çepeçevre kuşatılmış bir durumda olduğunuzu hatırlayın!
Ve perdenin arakasını görün ve o'nu sevin! Kuru bir sevgi değil,perdeyi üzmeyin,kırmayın,yakmayın,küfretmeyin,affedin,sevginin tecellisini perdeye yaşatın. Böylelikle Allah'ı sevmiş olursunuz.

Öteki türlü yukarda bir kavanoza konulan Tanrı’ya  Allah adını verip insanlara,hayvanlara,bitkilere ve ağaçlara zulmetmek,hainlik yapmak,nankörlük etmek ,yağmalamak,yıkmak müşriklere göre bir durumdur.
"Eğer müşriklere «Gökleri ve yeri yaratan, güneşi ve ayı insanların yararına sunan kimdir?» diye sorarsan kesinlikle «Allah'tır» derler. Öyleyse nasıl gerçekten saptırtıyorlar?" Kur'an 29/61

Ayeti okuyunca insan ürperiyor değil mi? Zira etrafınızda kiler aynen böyle diyor."Allah yarattı diyor.." Uzaktan bir yerden izlediğini zannediyor ve bu zan üzerine saçma sapan bir din oluşturup her yere ve en önemlisi ebedi bir süreç olan Ahretine zarar veriyor.

Surat asık,razı olmuyor,nankörlük nedir bilmiyor,bütün hesaplar üç günlük dünya hayatı üzerine kurulmuş bir hal ile yaşam sürüyor. Yanından her geçen yolcuya lanet okuyor,kötü söz dilinden hiç düşmüyor..

Nerden bilecek bütün yaptıklarını perdenin arkasındakine yapıyor..

Allah’ı hayatın içinden alıp bir yerlere koyan kişiler o’nun sıfatlarını mecburen başka şeylere veriyorlar.

Allah'ı gerçekten sevdiğiniz de bütün kainatın  enerjisi size katılır.Ve ahiret dediğimiz yerde muhteşem bir açılım bir dönüşüm ortaya koyarsınız. Bu açılımı çoğu zaman cennet diye anlatan Kur’an sürekli bu mesajı taşır.Bu yüzden Allah nankör ve hain ve zalim olan herkesi sevgisinden mahrum bırakmıştır.

Kur’an bu durumu şöyle ifade eder;"Şu da muhakkak ki Allah, hain ve nankör olan herkesi sevgisinden mahrum eder."Hac 38

Bütün bu izahlarımız kesin olarak kusurludur ancak doğru manaya çok yakındır.

Gerçeği tüm çıplaklığı ile giyinmiş kişilere gösteremezsiniz.Onlar hep giysi arar..

A.K

Not:Kitapda yeni makaleler olmakla birlikte kısmen özet niteliğinde,cep kitapçık olarak en net hali ile Rahman olan Allah'ın hayatın tam merkezinde oluşu hakkında tefekkürler bulunmaktadır.
Kitapcık sosyal ağlarda bizi takip etmeyen,henüz eserlerimizi okumamış,yazdığımız konulardan uzak, din kavramı tam olarak oturmamış insanlara yönelik ele alınmıştır.
Esma kataloğu ile dağıtılmak üzere halkın rahatça anlayacağı dil ve örnekler sunulmuştur.Yoğun talepleri bu şekilde inşallah değerlendirmiş oluruz..
Büyük puntolarla ferah bir pdf döküman hazırlanmıştır..

Din konusunda pek merakı ve bilgisi olmayan insanlar'ın rahatça anlayıp arada ki mesafeyi kapatmaları düşünülerek işlenmiştir. Ayrıca sosyal ağlarda ve site üzerinde biriken makaleler ilerleyen günlerde toparlanıp kitap olarak okumanıza sunulacaktır.
İyi okumalar..

İyi okumalar..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile