Cehennem Ehli

"Ateşte bulunanlar cehennem bekçilerine: Rabbinize dua edin, bizden, bir gün olsun azabı hafifletsin! diyecekler."40:49
Allah ile arasında ara açıp oraya birilerini yerleştirenlerin klasik davranışı aracılarından birşeyler istemeleri değilmidir. "Efendim bizim için rabbinize dua edinde filanca işlerim yoluna girsin,bir muska,dua yazın himmet edin.." Tabiki dostlar birbirleri için dua etmeli, sipariş ile değil, gerçekten etmeli.
Sipariş ile duamı olur! Bu nasıl dostluktur!  Dua ettiğini ve duaya ihtiyacın olduğunu söylersin, ancak bir takım iş siparişi verdiğinde iş olsada, olmasada seni şirk batağına sürükler.. Bir şeyler olur dua edenden bilirsin, olmaz yine dua edene çatarsın. Tüm bu hırs Alemlerin Rabbini sana unutturur.
Cehennemdekiler dünyada ki davranışlarına ayette okuduğunuz gibi devam ediyorlar. Oysa Allah şah damarında sana daha yakın. Cennette veya cehennemde bu yakınlık devam edecek. Uzaklık algı boyutundaki durumdur. "Bilin ki Allah, her şeyi işitir ve bilir. "2:244
Bu ayete iman et! Allah seni işitir. Cehennemde olduğunda onlar gibi cehennem bekçilerini aracı etme! Gözlerini kapat! Hisset ve o karanlıkta hissini ara, görenin o olduğunu bilerek yalnızca ondan yardım iste, azabtan kurtulmayı murat et!
"O, her şeyi işitir ve bilir. " 29:60 (Cehennem ehli ne bilsin)

Adem Korkmaz

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile