"Ey Adem! Eşin ve sen cennette kal,

"Ey Adem! Eşin ve sen cennette kal, orada olandan istediğiniz yerde bol bol yiyin, yalnız şu ağaca yaklaşmayın; yoksa zalimlerden olursunuz" dedik."2:35

Elma, Yahudi ve Hristiyan din kültürünün yılanlı bir efsanesidir.Ayette okuduğunuz gibi Kur'an ağaç olarak konuya değinir.
Şöyle devam eder;

“Fakat şeytan, gözlerinden saklı tutulan ayıp yerlerini meydana çıkarmak amacı ile onlara şu sözleri fısıldadı. Rabbiniz, ya melek olmayasınız ya da burada sürekli kalacakların arasına katılmayasınız diye size bu ağacı yasakladı. ” 7:20

Ancak tüm bunlar zaten şuan dünya üzerinde yaşadıklarımız.
Hep söze aşağıda ki vurgu ile devam etmiyorlar mı?

“Onlara “Ben gerçekten sizin iyiliğinizi istiyorum ” diye yemin etti. ” 7:21

Ancak daha fazla kitleyi hedef aldığı için daha fantastik kelimeler kullanmayı seçen şeytan başka bir surede şöyle der;

"Ey Adem! dedi, sana ebedilik ağacını ve sonsuz bir saltanatı göstereyim mi?"20:120

Daha fazla telkin ve ısrar karşısında Adem ailesi Allah'ın dokunmayın dediği ağaca yönelirler.Aslında kendi ağaçlarının henüz meyve olmamış çok büyük bir gelecek vadeden meyve adaylarını,tomurcuklarını,çağlalarını yağmalarlar.

Bu durum şöyle işlenir;

"Şeytan onların ayaklarını kaydırıp haddi tecavüz ettirdi ve içinde bulundukları (cennetten) onları çıkardı. Bunun üzerine: Bir kısmınız diğerine düşman olarak yeryüzüne ininiz, sizin için yeryüzünde barınak ve belli bir zamana dek yaşamak vardır, dedik."2:36

İşte ayet içerisinde bahsi geçen " yeryüzüne ininiz" hitabı ile dünya üzerindekilerin henüz karşılaşmadığına dair "Dünya Yeryüzü Değil " isimli kitabı yazmak zorunda kaldık.

Kur'an hiç bir zaman dedelerinizi,babalarınızın suçunu sizin üstünüze yıkmaz.Bu yüzden" Adem elmadan yedide cennetten çıktık" gibi bir mazeret geçersiz bulunmaktadır.Çünkü Allah ADL dir.

Yani şuanda şeytanın sonsuzluk telkini size yapılmaktadır.
Şeytan sizi kandırmak,size oyalamak için her yolu denemektedir.

Amacı ağacınızın tomurcuklarını,dünya zamanınızı size yağmalamaktır.
Etrafınız okursanız zamanınızı çalmak/yağmalamak için ne çok icat çıktığını da görürsünüz. Bu yüzden 5.Boyutta İnsan'ı yazdık.Zaman temelli işleyişi izah etmeye gayret ettik.

Şeytan zamanı ve dünya süresini sonsuz olarak telkin etmektedir.
Sabrederek çiçeklerin çağlaya,çağlanın da tadını almış meyveye dönüşmesini sağlayabiliriz.

Tıpkı ayette olduğu gibi.

Ağaç sizin ağacınız dır.
Sabrederseniz meyveler önünüze düşecektir. Ağacı taşlayanlar, dallarını,gözlerini kırıp bir daha meyve veremez ve çekirdek olamaz bir duruma getirmektedirler..

A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile