Çok Önemli Bir Soruya Cevap

Herkes kendindekini okur.. Bu satırlar dahil olmak üzere varlıkta ki bütün ilim,bütün yazılar,satırlar; Denizlerin mürekkep ve ağaçların kalem olup yaza yaza bitiremeyeceği Azim,Aziz ve Alim olan Allah'ındır. Okuduğunuz kitapdan,duyduğunuz müziğe kadar herşeyin sahibi "O"dur. Mutlaka gördüğünüz başarıları ve sevdiğiniz şeylerin hakikatinde sahibinin kim olduğunu bilerek doğru bir şekilde hayranlık duyunuz. Eğer hayatı okumanızda ve duyduğunuz hayranlıkda Rahman,Latif,Habir ve Metin olan Allah yoksa içinizde ki cehennemi okuyorsunuz demektir. Bu durumda şuan okuduğunuz satırların verdiği mesaja kalbiniz kapalıdır.

 

 
Büyük ihtimalle hiç bir şey anlamamış veya tam anlayacakken birileri engel olmuş olacaktır..

Ve akibetiniz bir türlü dilimize alamadığımız Kör'e körsün demediğimiz,topal'a topalsın demediğimiz gibi bir durumdur..Bu halde olanlarada açıktan körsün diyemem!
Çünkü geri tepmesi muhaldir..
Kesin bir gerçek var ki zalimler asla iflah olmayacaktır..
Tüm varlığımızla Merhamete yönelmeli ve çevremizi merhamete davet etmeliyiz..

Mutlak irade ve hayatın kaynağı insanların anlayacağı dil ile "O"na aittir.

 

Mekandan münezzeh olduğu gibi her an her yerde ve hiçbir yerdedir..

Bu nasıl oluyor derseniz Allah'ın her an her yerde ve hiçbir yerde ve aynı zamanda münezzeh olması ile ilgili başka bir örnek vermem konuyu daha anlaşılır kılacaktır.

 

Kısa olması açısından bu örneği detaylandırmadan anlatayım:

 

Mesela Kendi bedenime bakıyorum.

Elime,ayağıma,koluma,mideme ve diyorum ki :
-Adem nerde ?
Öyle ya hangi uzvum nerde anarsa orda!Öte yandan Adem bedenin hem her yerinde,hem hiçbir yerinde..
Ayrıca  beni siz kesseniz,doğrasanız yine Adem’i bedenimde bulamazsınız..Adem aynı zamanda bedenimden münezzehdir.
Adem'in bedenden münezzeh olması bedenden ayrı bir varlık olarak algılanmasını gerektirmediği gibi,bedeninde Adem olarak algılanması çok sıkıntılı ve yanlış olacaktır.Bir bütün olarak görmekde yine doğru bir tanımlama olmayacaktır.

Bedenden münezeh iken bedenin tüm hareketlerine vakıf olan Adem örneği size ip ucu verirken mutlaka eksik olduğunu bilerek SubhanAllah kavramı ile bakmamızı öğütleyen Kuran'ı unutmamalıyız.

 

Aşağıda konuya yakın bir sohbet söz konusudur. Rüya ile Hayatı kıyaslarken bilimin ulaştığı bazı tesbitleri oldukça anlaşılır bi şekilde lisana dökmeleri videoyu izlenebilir kılıyor.

Kolay gelsin..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile