Hz Nuh’un Gemisi Nedir?

  Nuh Ne İstemişti?   Hatırla Nuh un kavmini! Nuh Eşinden ve oğlundan yalnızca Allah'a inanmalarını istemişti.. O kadar yıl rica etti! Hatta yalvardı yakardı! Ne hanımı,ne oğlu yüzlerce yıl Hz. Nuh’a inanmadı....     En sonunda gelen tufanla Hz Nuh'un hanımı ve oğlu helak oldu!..   Konu hakkında düşünün.. Bu kadar özel ve bu kadar iyi olan bir insana kendi oğlu ve hanımı neden inanmamıştı.? Ve oğluna elini uzatan Allah Nuh’a ne demişti:

 

 

 

-O senin oğlun değil!

 

 

 "..Ey Nuh, kesinlikle o senin ailenden değildir. Çünkü o, salih olmayan bir iş (yapmıştır). Öyleyse hakkında bilgin olmayan şeyi benden isteme. Gerçekten ben, cahillerden olmayasın diye sana öğüt veriyorum."Hud 46

 

Akrabalığın ne olduğunu merak edenlere gelsin bu hitap..Ve Allah Resulüne akraba olmanın soyla,sop ile kan bağı ile olacağını zannedenlere gelsin bu sözler..

Umulur ki cahillerden olmazlar..

 

Hz Nuh’un Gemisi Nedir?

 

Bir gece rüyamda Hz. Nuh ile birlik de idim.Nuh (a.s)maneviyatını görüyorum.Birlik de gemisine kurtulacakları alıyoruz. Ben Hz. Nuh’a diyorum ki:

 

 

 

-Hayret nasıl akıl edemedim! Meğer senin gemin Dünya gezegeniymiş!

 

 

 Evet gemi Dünya idi! Ve dünya Şuurlu idi.

Gemiyi getirip yörüngeye oturttuk!

 

 "-Anlayın diye misallerle anlattık." ayeti beni biraz teskin etmişti.Gemi konusunu artık çok daha iyi anlayabiliyordum.

 

Rüyadaki diğer detaylara girmeyeceğim,bazılarınız aklında geçen yoksa gemide miyiz? Konusuna bu kitap anlaşıldığı takdirde başka bir yerde geleceğim inşAllah! Lakin aşağıdaki ayet belki tefekkür dünyanızı daha emin kılabilir.

 

 

 

Hud Süresi 48:Denildi ki: «Ey Nuh, sana ve beraberindeki kimselerden birçok ümmetlere tarafımızdan bir selam ve birçok bereketlerle in! Daha birçok ümmetleri de ileride faydalandıracağız. Sonra Bizden onlara acı bir azap dokunacaktır.»

 

 

 

Hani Nuh’un gemisinde 80 kişi vardı. Ümmetler ifadesi "ve umemun" olarak kuranda kesin bir şekilde zikredilmiştir.

 

 Ayrıca Hz Nuh'un gemiye binerken ki tasvir edilen ayetlerle,kurtuluştan sonra inerken ki ayetleride karşılaştırınız..

 

Ümmetler demek hakkında S.A.V ve ümmetini düşünürseniz ne demek istediğimi daha kolay anlayacaksınızdır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile