Her açı ile çepeçevre kuşatılmış

Her açı ile çepeçevre kuşatılmış bir durumda olduğunuzu hatırlayın!
Ve perdenin arakasını görün ve o'nu sevin! Kuru bir sevgi değil,perdeyi üzmeyin,kırmayın,yakmayın,küfretmeyin,affedin,sevginin tecellisini perdeye yaşatın. Böylelikle Allah'ı sevmiş olursunuz.

Öteki türlü yukarda bir kavanoza konulan Tanrı’ya Allah adını verip insanlara,hayvanlara,bitkilere ve ağaçlara zulmetmek,hainlik yapmak,nankörlük etmek ,yağmalamak,yıkmak müşriklere göre bir durumdur.

"Eğer müşriklere «Gökleri ve yeri yaratan, güneşi ve ayı insanların yararına sunan kimdir?» diye sorarsan kesinlikle «Allah'tır» derler. Öyleyse nasıl gerçekten saptırtıyorlar?" Kur'an 29/61

Ayeti okuyunca insan ürperiyor değil mi? Zira etrafınızda kiler aynen böyle diyor."Allah yarattı diyor.." Uzaktan bir yerden izlediğini zannediyor ve bu zan üzerine saçma sapan bir din oluşturup her yere ve en önemlisi ebedi bir süreç olan Ahretine zarar veriyor.

Surat asık,razı olmuyor,nankörlük nedir bilmiyor,bütün hesaplar üç günlük dünya hayatı üzerine kurulmuş bir hal ile yaşam sürüyor. Yanından her geçen yolcuya lanet okuyor,kötü söz dilinden hiç düşmüyor..

Nerden bilecek bütün yaptıklarını perdenin arkasındakine yapıyor..

Allah’ı hayatın içinden alıp bir yerlere koyan kişiler o’nun sıfatlarını mecburen başka şeylere veriyorlar.

Allah'ı gerçekten sevdiğiniz de bütün kainatın enerjisi size katılır.Ve ahiret dediğimiz yerde muhteşem bir açılım bir dönüşüm ortaya koyarsınız. Bu açılımı çoğu zaman cennet diye anlatan Kur’an sürekli bu mesajı taşır.Bu yüzden Allah nankör ve hain ve zalim olan herkesi sevgisinden mahrum bırakmıştır.

Kur’an bu durumu şöyle ifade eder;"Şu da muhakkak ki Allah, hain ve nankör olan herkesi sevgisinden mahrum eder."Hac 38

Bütün bu izahlarımız kesin olarak kusurludur ancak doğru manaya çok yakındır.
Gerçeği tüm çıplaklığı ile giyinmiş kişilere gösteremezsiniz.Onlar hep giysi arar..

A.K

Kitapçık OKUma adresi: http://www.ademkorkmaz.com/Adi-Allah-Olan.pdf

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile