Muskacılar

Her mahallede bir muskacı  türedi.. Okumayan,sorgulamayan çok inanıp az anlayan kesimin ekmek parasına göz diken bu muskacılar akıllarını kullanmayanların sırtına geçimlerini yüklemiş durumdalar..

Ben henüz 7 yaşların da iken bir 8-10 sokak uzakta "Pamuk Hala" isimli bir ihtiyar kadın bu okuma işlerini ücretsiz olarak yapardı.
Köyde bir yeri ağrıyan Pamuk Nine'ye ip okutur ve ağrıyan yerlerine bu ipleri bağlarlardı.

Ancak 20 yaşında bu ip için şunların yapıldığını öğrendim..

İp'e 7 düğüm atılır,her düğümde bir ayet-el kursi okunurdu..Sekizincide 11 ihlasla beraber ayetel kursi okunur ve ipe son işlem yapılıp verilirdi.
Kolumda ,bacağım da yel var(romatizma) diyenler için bu ip bilezik gibi taşınırdı.

İşte ben 7 yaşlarında iken Ebem bu ip için Pamuk Nine ye gönderirdi. Haylaz olan ben sureleri vb hiç alakası olmadan yorulana kadar düğüm atar "Ebem"e okunmuş ip diye verirdim.

İşin ilginç tarafı bu okunmamış ip görevini kusursuzca yerine getirirdi..

Ancak bugün hepsi anlaşılıyor;İnanmak her şey! İnancın baskısına beyin asla dayanamıyordu.Beyin o ipi aracı kılıyor ağrı merkezlerini saf dışı bırakıyordu..
Beyin'i ancak inanç alt edebilir.
Bugün muskacılara gidenlere muskacı şu tembihi yapar; Salih bir kalple inanman gerek!

Gıdalardan tutun da hastalıklardan kurtulmaya kadar inanmak ilk kuraldır. Hele yeni bir şey deniyorsanız mutlaka inanmalısınız.

Bu yüzden muskacılara cebinizde kalan son liraları vermeden önce inanarak Fatiha okuyun,inanmanıza aracı olacak işler yapın.
Zira insan durduk yere "inanıyorum,inanıyorum" kelamını söyleyerek inanmaz.Sünnetullah da sebep ve sonuç ilişkisi mutlaktır. Daha net bir mana isterseniz "aklınıza inanması için malzeme vermeniz lazımdır. Hap yuttum"bu hap ağrı kesici,bu şurup şifalı"
Akıl'a inanma eşliğinde vereceğiniz telkin bir bardak suyu kansere şifa yapabilir..

Kur'an 17/82:"Biz, Kur'an'dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, müminler için şifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnızca ziyanını artırır."Adem Korkmaz