Kur'an'a Kimler Dokunamaz (Anlamaz)

Kur'an: Vakıa/ 79"Kur' an'a temiz olandan başkası dokunamaz"
Yani dokunmasın değil "dokunamaz" .. Kesin bir hüküm söz konusu.

İşte bu hüküm gereği anlayabildiğimiz kadarı ile;

1.Faiz yiyenlerin ruhlarını kirletmişlerdir.Temiz olmadıkları için Kur'an'a dokunamaz ve anlayamazlar.(Devlet adı ile işaret edilen(???) bütün mensuplarını faiz ile kirletiyor olabilir.)

2. Gıybet edenler ruhlarını kirletmişlerdir.Temiz olmadıkları için onlarda Kur'an dan hiç bir şey anlayamazlar.

3.Kul hakkında tecavüz edenler.Kirlidirler bu kir ile Kur'an'a dokunamazlar.

4.Zinanın her türlüsü,özellikle göz zinası kirden bir elbisedir.Bu elbiseyi giyenler Kur'an'ı anlamazlar.Anlamadıklarını da anlamazlar.

5.Hayvanlara,dilsizlere ufacık dahi yapılan bir zalimlik aylarca sürecek bir kirliliğe neden olur.O kir ile Kur'an'a yaklaşan dokunamaz.Anlamaz.

6.İftiracılar ruhlarına dövme yaptırmışlardır.O dövme çıkmadan Kur'an'a dokunamazlar. Bu yüzden sosyal ağlarda paylaştığınız siyasi konularda dikkatli olun!

7.Kibir insan'ı mahveder.Doğası gereği bilgiye değil çıktığı yere baktırır.Oysa tam tersi olmalı.Çıktığı yere değil,bilgiye bakmalı. İşte benzer ölçülerden dolayı kibir çıkartması en zor kirdir.Bu kir ile Kur'an' dokunamaz,anlayamazsınız.

8.Boş işler ruhu önce yorar,sonra kirletir.Galatasarayın rakibini yenmesi için 90 dakika boyunca oluşturduğun duygu ve dua bütünlüğünü ahiretin için haftata bir kez yapsan inanılmaz yol kat eder ve büyük müjdeye nail olursun. İnsan ruhuda bedeni gibi yorulur. Ve yorulan ruh çabuk kirlenir. Bu kir ile Kur'an anlaşılmaz.

9.Şöhret ve makamı,cemaati veya özel bir grubu aşırı sevmek ruha engel koyar.Mesela bu yazıyı Şeyhin yazsaydı en ücra köşeye kadar ulaşmasına vesile olur bir çok kişinin Kur'an'ı anlama konusunda yapması gereken bilgilere ulaşmasına aracı olurdun.

Ancak bu yazıyı Adem Korkmaz(Şöhretsiz,vasat,cemaatsiz bir adam) yazdığı için reklam(Neyin Reklamı ?) yapmayım muhabbetine kendine saklayarak yine kendine engel olmuş oldun.
İyilikleri ayırma,küçük iyilik,büyük iyilik diye bir şey olmaz.
İyilik iyiliktir.
Ön yargılarını kaldırıp iyilik yapan nemrut olsa yardımcı ol.Kütülük yapan baban olsa karşı dur. Ancak kişilere değil yaptıklarına bak.Kin tutma..

Böylece ruhunu arındırır ve Kur'an'ı anlama fırsatını yakalarsın..

10.Emanetin her türlüsüne ihanet edenler ruhlarını temizlenmesi çok zor bir kirliliğin içine atmışlardır.

11.Sürekli yalan söyleyenler,ruhlarını mutfaklarda kullanılan elbezi'ne çevirmişlerdir. Bu alışkanlıkdan kurtulmadan Kur'an'ı anlamayı beklemesinler.Bu listeyi uzatmak mümkün.

Bütün bu saydıklarım tecrübe ile sabittir.
Kur'an'ı anlamayanlar,ortaya çıkan karma bir anlam eşliğinde bu ölçüye  en yakın cemaati kendilerine seçmişler ve bir çeşit grup oluşturmuşlardır.
Eksikliğnizi bulmaya çalışın.Bütün biliyorum sandıklarınız aslında batıl olabileceği ihtimali ile yüzleşin.

Merhamete sarılın.Merhamet öyle güçlü bir şeydir ki sizi alıp Kur'an'ın kalbine bırakabilir.
Tövbe bu dünyaya başedilmiş en muhteşem olaydır. Bunu kullanın. Ve ruhunuza arınması için süre tanıyın.


Sadece 40 gün kadar yukarda kirlerden uzak kalıp Kur'an Meali okuyun ve mucizeye şahit olun.

Sevgi İle
Adem KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile