100 Şehid Sevabına Çok Yakınız

Yaşadığımız iletişim çağı her açıdan korkunç bereketlidir.
Küçücük bir hareket,bir paylaşım çok büyük bir kartopunu harekete geçirebilir.
Küçücük bir hareketle insan sonsuz cenneti elde edecek bir işi ortaya koymuş olabilir.
Tam zıttı ile de bir hal ile sonsuz hüsrana da yönelebilir.

İşte iletişim çağının bereketini sezdik.
Bütün gayretimizi ve dikkatimizi buna verdik.

Günlük olarak okuduğum Kur'an mealinden görünen manzarayı paylaşarak şuan satırlarımı okuyan sizlerle bir yolculuk yapıyoruz.

Kur'an okuyoruz. Yazdığım tüm metinlerde büyük  oranda ayet mevcuttur.Yoksa da yazmayı ihmal etmişimdir.

Bir kaç saat içinde milyonlara ulaşabilirsiniz. Palaştığınız,yazdığınız,sebep olduğunuz küçük bir şey,yüzbinlerce kişi tarafından takip edilen bir sayfada yayına girer.
Ve binlerce insanın gönlü Kur'an dan sizin gördüğünüzü görür..

Bu yüzden özellikle bu çağda olumlu ve güzel şeylerin peşinde olmalıyız.Hiç kimsenin zamanını bir takım spor klüplerinin bilgileri ile işgal etmeyin. Bunlara aracı olmayın.Kullandırmayın kendizi.

Bir takım siyasi görüşlere saplantı derecesinde bağlatmayın şuurunuzu...

Bu iletişim araçlarını boş davalar,kuru gürültü işler için heder etmeyin. "Yüz şehid" Sevabı dedikleri manaya o kadar yakınız ki! Herşey zıttı ile vardır.Bu kadar sevap olan yerde zıttı yönde vebal vardır..

Bu açıdan benim bu dünya için şuan satırlarımı okuyan insanlardan zerrece bir beklentim söz konusu değildir.
Allah'a sığınırım!

EN’AM 159. "Dinlerini parça parça edip guruplara ayrılanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını bildirecektir."

Aytette gördüğünüz gibi kendini bir takım gruplara,cemaatlere ayıranlarla işimiz olamaz! Bizim adımız  kesin bir bilgi ile iman etmiş(mü'min) ve nihayetinde teslim olmuş manasına gelen bir anlam ile Müslümandır.Ve kendimizi böyle görrüz. Ne şii,ne sunni ne Alevi nede başka bir isim olması söz konusu değildir..

 " Elif Lâm Râ. Bu Kur’an; âyetleri, hüküm ve hikmet sahibi (bulunan ve her şeyden) hakkıyla haberdar olan Allah tarafından muhkem (eksiksiz, sağlam ve açık) kılınmış, sonra da Allah’tan başkasına kulluk etmeyesiniz diye ayrı ayrı açıklanmış bir kitaptır.” (Hud-1-2)

Biz Kur'an'ın Allah tarafından eksiksiz açıklandığına iman ediyoruz. Ve bu yüzden Şeytan'a ve şeytanlara kul olmamak için başka kaynaklar aramıyoruz. Arayanlarada bu ayeti gösteriyoruz.

Bütün bunların dışında  bu topraklar üzerinde bana göre şahsım kadar bağımsız,özgür başka bir birey yoktur. Bu güne kadar hiç kimseden,hiç bir şekilde çekinmeden doğru bildiklerimi münafıklık yapmadan ortaya koydum.
Bedel ödemek pahasına vazgeçecek de değilim..

Bugüne kadar her türlü cemaatin,tarikatin,partinin ve ekolun içinde yoğun olmasa da yeryer bulundum.Ve bu grupları kendim gibi tanıdığımı ve aslında eleştirileri bir zamanlar var olan "ben" için yazdığımı biliniz.

Size yazarken kendime yazdığımı ve aslında en iyi öğrenme metodunun öğreterek olduğunu ifade etmeliyim.

Bana göre kalp kırmak Allah'ı kırmak gibidir.Bu açıdan bir isim belirterek,saçma sapan hakaretler eşliğinde hor ve hakir görmeler içinde bulunmam mümkün değildir.

Ve hor hakir görmekten,kibirlenmekten,Allah'a sığınıyorum.

Ayrıca bilinmelidir ki tövbekar dedikleri bir yapım söz konusudur. İHL li olmam günah dediğimiz manadan uzak kaldığım olarak anlaşılmasın.

Tövbe ve pişmanlık içinde bulunduğum nice günahlarım vardır.

Rabbim bağışlasın..

Sevgi İle..
A.K
Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile