İnsan Çok Özeldir

Şeytan insana sürekli olarak;değersiz,sülenpe,sülük,kıymetsiz ve gereksiz olduğuna dair ilhamlar pompalar.Kabil'in Habili öldürme nedenini ve kabil'e yaklaşma metodunu hatırlayın.
Alçak gönüllü olmak adına bir çoğumuz bu telkinleri yeriz.

Peşi sıra ne kadar küçülmüş isek o kadar yücelttiklerimiz olur!

İşte değersiz olduğumuz telkinlerini kabul ettiğimizde;

Herkes bulunduğu yol üzerindekileri ilahlaştırma seviyesinde büyütür.
Spor fanatiği 17 yaşında ki genç  için ünlü futbolcu Messi ilah gibidir.Oysa 6 ay sıkı çalışsa Messiden çok daha iyi olacaktır. Ancak kendini değersiz atfettiği ve peşi sıra Messi yi ilahlaştırdığı için bunu asla anlamayacaktır.

Pop müzik fanatiği bir genç için se  Tarkan veya idalu her kimse o ilah gibidir.Gözü bir türlü başkasını görmez. O'ndan daha iyi işler ortaya koyabilmek saçmalıktır. Oysa ses rengi ve azmi çalışması ile birlikte çok daha iyi olabilecektir..

İşte Kur'an yolcusu gençler içinde benzer tehlikeler bulunmaktadır. Şeyhinden daha fazla yakin olabileceği,UFKUNU daha yükseklere taşıyabileceği aklına hiç gelmez.Zaten yakinlik bir soy'a bağlıdır ya! Seyyid olmak gereklidir. İslam da bir şeyin doğru veya yanlış olduğunu söyleyebilmek ve söz sahibi olmak için doğuştan makam olması lazımdır. Bütün herşeye böyle bakar.

Aksi asla aklına gelmez!

Kur'an için akraba olmak gönüldaş olmaktır.
Kanla,soyla,sopla,bedenle bu işin alakası yoktur.
Seyyid olmak Kuran'ın kardeşi olmaktır.
Buna benzer manaları bilemeyeceği için her zaman boynunu büker.Asla tartışamaz.Tövbe haşaa! Ne tartışması! Sorgulayamaz.Nihayet rolü Müslüman görünmek olan,çok sağlam oskarlık bir oyuncu olur.

Lütfen dostlar! Bu yazdıklarım da zerre kadar dünyalık bir beklenti yoktur.Siz çok değerlisiniz.Değerinizi siz var edenden alıyorsunuz.
Bir takım kişilere makam verip onları gözünüzde büyütmeyin.Onları ;yüce,ulama,gavs gibi kelimelerle yüceltmeyin.Herkes değerlidir.
Kimse kötülüğü kötü olarak seçmez!

Herkesi SADECE insan olarak görün! Bakkalınız Ahmet amca nasıl bir insansa herkes öyle insandır.Hata yapabilirler.
Onları yücelip,büyük beklentilere kapılarak perişan olmayın.
Onlar da sizler gibi ahireti için çaba sarfediyor.
Vazgeçin onları yüceltip,kendinizi hor ve hakir görmekten.
Çünkü o'nlara ilmi size cahilliği veren Allahtır.
Allah'ı görün.Allahtan isteyin.
Allah deyip ötesini bırakın!

Eğer isterseniz,gayret gösterirseniz ve Rahman kapısını açarsa en güzel,en başarılı işlere imza atabilirsiniz.
Yazıya Mevlanadan bir alıntı ile son  vermek istiyorum; "İnsanın gerçek değerini söylesem, ben de yanarım dünya da! Fakat ne yazık ki insan değerini bilemedi, kendini ucuza sattı. İnsan aslında çok değerli bir atlas kumaş iken kendini hırkaya yama yaptı."

Lütfen alçakgönül'lü olalım.Ancak yüzsuyu döküp vekardan mahrum olmadan..


Sevgi İle
ADEM KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile