Şükürsüzlük ve İsyan Nedir ?

Allah'ı insandan ayırıp yukarlar da bir yere atan insan gündelik olaylara karşı hep hırçın bir tavır ile yol alır.

Çiğköfteci'nin marulunu beğenmez arkasından hakaretle birlikte söver!Manavdan aldğı eriğin ekşisinin olmadığı görür manava bir yığın hakaretler eder.

Kasaptan aldığı etin Angus olması ihtimalini hesaplayıp kasabı sahdekarlıkla suçlar..

Kadının kocası bir çok zorluklarla çalıştığı iş çıkışı son kalan bayat ekmeği eve getir di diye kadın hem kocasına,hem bakkala demediğini bırakmaz.

Erkek saçını süpürge eden,bir çok zorluğa katlanan kadının yemeğe tuz atmayı unutması karşısında bir çok gereksiz laf ile kalp kırar.

Belediye işçileri geceyi günüze katmış insanın göz zevki için yem yeşil,çiçeklerle dolu bir park hazırlamıştır.Muhalefet partisine inat bu güzelliği görmez ve birilerine peşkeş çekildiği iftirası ile bir sürü hakaret,küfür ortaya koyar..

Karayolları işçileri karınca gibi çalışıp yolları genişletmiş,kaza olmasına engel çalışmalar ortaya koymuşlardır.Yine particilik yüzüne memmun olmaz.Bunla birlikde ana avrat sövmeye devam eder..Sevmez,sevilmez,affetmez,affedemez.Oysa akıllı insan seçim vakti bir rey ile tepkisini koyar.

Belediye'nin,devletin çeşitli kurumların tüm çalışmalarında bir bit yeniği arayıp sövmeye,memmunsuzluğa devam eder..

Yukarda bir yere koyduğu Allah hariç herkese kızar.(!) Küfreder.Yapılanlardan memmun olmaz,suratı daim asık bir şekilde yaşam sürer..

En nihayetinde yukarda ki Tanrısına asla isyan etmemiş,şükürsüzlüğe düşmemiş bir halde bu dünyadan göçüp gider.
                                          ...
Bu yazıyı yukarda ki şekli ile bile anlamayacak yığınlar vardır.

Kısaca izah edelim;

Allah insanların gönlündedir.İnsanlara iyilik yapan Allah'a iyilik yapmıştır. İnsanlara kötülük yapan Allah'a kötülük yapmıştır.Allah'ın insan'a şahdamarından yakın olması  bu şekilde bir manaya gelmektedir."Ne yana dönersen Allahın vechini görürsünüz." ayeti de bu manayı işaret eder.

Allah nerde merak edenler için Kur'an şöyle demektedir:

51/21 "Nefislerinizde de, halâ görmiyecekmisiniz"

Sevgi ileAdem Korkmaz


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile