Gavslık Makamı Hakkında

24.43."Bilmez misin ki ALLAH bulutları sürer, sonra onları birleştirir, sonra onları birbiri üstüne yığar ve sen de yağmurun onların arasından çıktığını görürsün? Gökten büyük kütlelerden dolu yağdırır, dilediği kimseyi ona uğratır ve dilediğinden de onu uzak tutar. şimşeğinin parıltısı neredeyse gözleri alır. "


Mesela bu ayeti incelersen Rüzgarın Allah olduğunu söylemeliyiz değil mi ? Delilimizde var..Lakin çok eksik,yetersiz ve sıkıntılı bir delil olur bu.

Ama bazı cemaat ve gruplar Kurandan bu kadar bile delilleri olmadan kainatın yönetimini Allahdan gayrısına isnat ediyorlar.Matematik ve Bilim Allah'ı inkar edemiyor.
Deneme testlerimiz eş koşmamak üzerine kurulu.

Kelime herşeydir.
Zira biraz tartışma ile ortaya delil koyduğumuzda işi mecaza götürüyorlar. Diyorlar ki:"Efendim işte hakikati muhammediye esasına göre aslında onda Allah'ın filan esmasının tecellisi varda ondan oluyor.Siz bizi anlamıyorsunuz,çok üst boyuttan söyledik,her şeyde o var vb.."
Gördüdünüz mü kıvırmayı? Neden en baştan Allah deyip ötesini bırakmıyorusun?
Oysa Kuran buna ve benzer şirk eylemlerine şiddetle karşı çıkıyor.
Hiristiyanların İsa (a.s) mecaz anlam ile Allah'ın oğlu dediğin hatırlatmak isterim.Yani hiristiyanlar aptalca bir düşüce ile yaratılmış bir insanı Tanırının oğlu olarak görmüyor bunu mecaz ifade diyorlar.Bu duruşu red eden Kuran'ın mesajını iyi okumalıyız.
Biz biraz sert bir uslup kullansak:
"Aman dikkat !Deccalin askerisin.,sapıksın,Allah dostunu üzdün.Perişan olursun,başına bir iş gelir.Felak ve nas oku vb.." Oysa dünyanın geri kalan 6 milyarı Allah ve Rasulüne (S.A.V) her türlü hakareti,her türlü küfrü yaparken Allah'ın sistemi gereği küfredenler vb asla bu dünyada son nefeslerine kadar bir zararla karşılaşmazlar.Zira Tövbenin geçerli olduğu alemdeyiz.Herşeyin sahibi Allah bilip sonra Allah'ın olanı sahiplenip "Hakkımızı helal etmem" diyenlerin ortaya koyduğu gavslık gibi makamların Kuranla alakası yoktur.

Mümin arı gibi olmak zorundadır.
Birini kutsarsan gavs,mehdi gibi ifadelerle ondaki şifayla beraber zehirleri de alırsın.
Birini tümden Deccal,şeytan,kafir,sapık diye red ettiğinde ise onda ki zehirle birlikde çok önemli olan şifayı da red etmiş olursun.
Herkesde herşey yaratılmış olmamız nedeni ile zıttı ile mevcuttur.Hidiayet ve Dalalet gibi..Bu yüzden iman akıl ile desteklenmelidir.

Bizi dünyaya getiren ve çok açıkça görünen hali ile Anne ve Babamız olmasına rağmen kesin bir şekilde insan kendisini Annesi ve Babasının yarattığını bu dünyaya getirdiğini söyleyemez.
Kuran bunun için vardır.
Çünkü bu dünya deneme ve eğitim yurdudur.
Çünkü bizler bu dünya için değil adına ahiret dediğimiz sonsuz bir süreç olan yer için hazırlanmaktayız.
Bu hazırlıkta bizlerin öğrenci olarak Anne ve Babamızda ve kendimizde Rahmanı bulma,farketme ve şükretme görevlerimiz vardır.
Allah'ın bu dünyada ki sistemine göre (Her alemin kendine göre sistemi mevcuttur)bugün batının ve mümin olmayan kitlelerin hazırlanışı görüp onlar gibi hayatı devam ettirmek gerekli olsaydı zaten Kuran'a gerek kalmazdı. Dine gerek kalmazdı.
Kesin olarak Kuran'a sımsıkı sarılmamız lazımdır.
Ve ortaya koyulan ciddi iddalar için Kuran'dan delil istenmesi/verilemesi lazımdır.
Ve mulaka kitlemeden SubhanAllah çizgisinde durulmalıdır.
Ayrıca aşağıda ki makaleyi zaman bulunca okumaya çalışın..

http://www.ademkorkmaz.com/yazi/33-gavs-nedir-ricali-gayb-var-mi-velilik.html
Ve araştırmalarınız için ise:
http://www.kuranasor.com/

ADEM KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile