İblisin Son Oyunu

Kişi ölüm anında iken ki bu benim anlayışma göre öldükten sonra ki artık geri dönemiyorsun ve bahsedilen an çok daha uzun bir süreç..

İşte bu anda İblis son oyununu sahneye koyar..
İmanı saptırmak ve Rabbin Kim sorusuna farklı bir cevap v
erdirmek için elindeki tüm imkanları kullanır.

Buraya dikkat!An gelir kişi bir şeye ol der ve o şey anında oluverir!

Gücü inanılmaz şekilde çok şeye yetiyor sanrısı ile tuzak kurar.Bu sanrı ile çok kısa olmasına rağmen binlerce yıl sürecek/sürüyor hissi ile Allah ilah değildi sistemdi diyenler bu noktada ol deyince olduranın kendileri olduğunu zannederek kaybeder..Başka bir teknikde ise Kişiye sevdiği biri gibi yaklaşır..Allahdan daha çok sevdiği bu kişi bulundukların yerin,yaşamın bütün sırlarını bildiğini dünyadaki Allah kavramın safsata olduğunu bir fayda sağlamadığını söyler.. Bu şekilde kişi binlerce yıl yaşadığı sanrısı ile bunu kabul ederek kaybeder..

İblis bütün bu tuzakları aşan kişiye başka bir oyun kurar. O kişinin ricali gaybdan biri olarak gördüğü evliya şeklinde yaklaşır..Kişi zaten her söylediği doğru biri olarak gördüğü bu zat kılığındaki iblise teslim olmuştur. İblis hazır teslim olmuş kişiden artık istediğini rahatça almıştır. Ve Kutsama getirisinin bedeli ile yine kaybedilmiştir.

Bunlarıda geçen kişiye son bir çare ile olarak kendisini Hz Muhammed Mustafa S.A.V Olarak tanıtır. Kişi dünya hayatında S.A.V adından başka bir şeyini bilmeyip doğal olarak tanımamaktadır. İblis İslamın hükmünün geçerli olmadığını ve islamın Hiristiyanlık dininin devamı olduğunu ve İsa'nın hakikati muhammediye esasına göre Allah'ın oğlu gibi  olduğunu ve o yoldan gidilmesi gerektiğini söyler.. Ve hatta kendisinin bile aslında Alalh olduğunu ve Rabbin kim sorusuna cevabın Muhammad (s.a.v) cevabını vermesi gerektiğin telkin eder...

Ve daha nice tuzaklar,telkinler ve yollar..
Ah be güzel kardeşim And olsun burdaki kafanla,burdaki bilginle kimsen o kadar baş edebileceksin..
Yani bir çeşit güç bekleme..
Burda taklitten sıyrılıp hakikati bulmaya çalışmalısın..

Yukardakileri senin anlayacağın şekli ile kolaylaştırdım..

Kuran'ı Kerim'e sımsıkı sarılanların dışındakilere malesef kurtuluş yok!

 

ADEM KORKMAZ

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile