Musa ve İnek

"Hani Musa kavmine: 'Allah, bir inek kesmenizi emretmektedir' demişti. Onlar: 'Bizimle alay mı ediyorsun!' dediler. O da: 'Cahillerden olmaktan Allah'a sığınırım' dedi"Kur'an 2/67

Bakara süresinde Musa kavmine 'Bizimle alay mı ediyorsun!' der.Bunu diyenler başlar şimdi inek ne renk olsun,siyah mı sarı mı olsun,kaç yaşında olsun ve daha nice sorular sorarlar.

Oysa inek diyor işte.
Alalh inek kesmeni emrediyor.
Mümin bütün sürüyü kesmeyi göze alır da ikiletmez.
İnek işte.
Bu kadar basit,bu kadar net.

Birine desen ki bu yazıyı oku! O dönüp size dese ki;tek gözle mi okuyum,çift gözle mi,telefondan mı okuyum,masaüstü bilgisayardan mı okuyum,okurken yanımda biri olsun mu,annem mi olsun babam mı demeye başlaması gibidir durum.
Oku be kardeşim! Oku!

İşte bu durumu sergileyenlerin halini Rabbimiz ayetle kınıyor.
Dediklerini anlayıp bile,bile tahrif etmenin şeklini söylüyor.

"Şimdi siz ey iman edenler, ( Bu ayetten önce inek kurban edeceklerin) size inanmalarını mı ümit ediyorsunuz? Oysa onların bir kısmı vardı ki, kelâmullahı (Musa'yı) dinler, dediklerini anlar, sonra da bile bile tahrif ederlerdi.(değiştirirler başka anlamlara çevirirlerdi)."Kur'an 2/75

Peşi sıra gelen 76 ayet ise daha ilginç;
"İman edenlerle karşılaştıklarında "İman ettik" derler; kendi başlarına kaldıkları zaman ise, derler ki: "Allah'ın size açtık (açıkladık)larını, Rabbiniz katında size karşı bir belge olsun diye mi onlarla konuşuyorsunuz? Hâlâ akıllanmayacak mısınız?"

Bugün bazı cemaatler benzer şekilde ""Allah'ın size açtık (açıkladık)larını, Rabbiniz katında size karşı bir belge olsun diye mi onlarla konuşuyorsunuz?" demektedirler..

Kur'an gerçek bir mucize diyoruz da bakan kim?

A.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile