Çok Önemli Bir Dua Yöntemi

Hani genelde yabancı film ve dizilerde denk gelirsiniz ve şöyle başlar: Sevgili günlük! ..
Lütfen eğer müminlerdenseniz bu tavsiyemi ihmal etmeyin her gece başınızı yastığa koyduğunuzda bir günlüğe yazar gibi Rahman ve Rahim olan Allah ile türkçe konuşun.

Gün içerisindeki karşılaştığınız olaylardan bahsedin.

 

Yapmasam iyi idi dediğiniz hatalarınızı itiraf edip bir daha yapmamayı ve bağışlanmayı dileyin.Sorunun nasıl başladığını dillendirip çözüm için verdiğiniz çabalardan bahsedin.

 

Neyi bilmiyorsanız bilmediğinizi ve öğrenmek istediğinizi  ve bunu öğretmesini söyleyiniz..

"O"nun hakkında yanlış düşünüp,yanlış şeyler söylediyseniz bunları bağışlamasını ve doğru olanları öğretmesini isteyiniz.
Uzaklarda bir yerde değil size sizden daha yakın olan Allah'a seslendiğinizi bilerek mırıldanın..

Kısaca Sevgili Rahman ve Rahim olan Rabbim diye başlayın..
Dilinizin sürtmesinden korkmadan,merasimden,şekilcilikten,edebiyat özentisinden,ezbercilikten tamamen uzak en yalın ve saf hali ile düşüncelerinizi dillendirin..

Allah bilir ama bu dua bir gece namazı kılmak kadar ve daha fazla sizi Rahman'a yakın kılacaktır.
"Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var." (Furkan/77)

Lütfen bu şekilde ki duayı hem siz yapın,hem dostlarınıza/ÇOCUKLARINIZA tavsiye ediniz.. "O" Nasip ederse bir süre sonra gece olmasını dört gözle bekleyeceksiniz.. Ve hatta günde beş kez günlüğe yazmak için koşacaksınız..

Ses tonunuz ise düşünmek ve çok yüksek ses yerine hafif bir mırıldanma ile olsun."Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma." 7/225

 

Sevgi ile.
Adem KORKMAZNot:Sayfamda ve sitemde tırnak(".") kullanmadan yazdığım herşey Allah'ın hediyesi olup vasat bir kul Adem Korkmaz imzası taşımaktadır. "Bir büyük ulu,her dediği doğru KUTSANMIŞ şahıs azam Ulemaya/Gavsa/Hocaya/Üstada yahut "Büyük efendi büyük Şeyh'e" ait değildir.
Bu şu anlama geliyor.Sorgulanabilir. Red edilebilir.Kabul edilmeyebilir..Alternatif yollar düşünülebilir.Tefekkür edilebilir.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile