Mehdi,Deccal,İsa ve Foton Çağı

Bu makaleyi yazmamak için çok direndim..Ama Allah'ın dilemesi ile uzun bir araştırma,gözetlemeden sonra yazmaya karar verdim. Makalede fantastik unsurlara denk gelebilirsiniz. Değindiğim konular bilinmeli ki beyin fırtınası niteliği taşımaktadır.O yüzden edebiyatımızda bilim kurgu konusunda Türkiye olarak oldukça gerideyiz.Bu açıdan yazıyı bilim kurgu katagorisine koyarsanız isabetli olur..Bir çeşit inanış olarak algılamanız,yahut farklı bir şeyler aramanız sizin sadece zeka ile yaşadığınıza ve akıl dan fazla nasip almamış olduğunuza işaret olabilir.Bunu özellikle vurguladığımı unutmadan yorum yapınız..


Ayrıca gelecek konusu bizleri sürekli şaşırtır. 400 Yıl evvelki yaşayanların cep telefonunu,televizyonu yahut bilgisayarı ve interneti tartıştıklarını düşünsenize..
Bu açıdan işaret ettiğim konuların tamamı yanlış olabilir.Veya aksine doğrular çıkabilir. Bu yüzden her kim ne derse olabilir düşüncesi ile ve sakince bu özgün makaleyi okuyun..
Mehdi-Deccal-İsa  Bu üç varlık üzerine yıllardır süre gelen tartışmalar devrin insanları tarafından sık sık tekrar etti..
Peygamber efendimizden sonraki hemen hemen her devir yaşayan insanlar tarafından Ahir Zaman olarak algılandı..
Mehdi,Deccal ve İsa Foton çağı Konulu makale yeni okuyanlar için son derece özgün bir kaynak ve yine farklı bir bakış açısı olarak karşınıza çıkacağını umuyorum.

adem korkmaz


Bu konuyu hadisler eşliğinde ancak gözlemleyebilir ve hiç kimsenin düşünmediği şekilde tarif yapabiliriz.

 

Ayrıca bu konuya girmeden önce işaret edilenlerin Düzen mi yoksa kanlı,canlı birey mi ? Kararını vermeliyiz.

Bu üçleme baktığımızda ve Hz İsa.as da varsa kanımızca birey.Yani sembol değil.Ayrıca Allah'ın Sünnetullahına baktığımızda Peygamberimize kadar gelen tüm peygamberleri sonraki gelenle tasdik etmiştir.Bu açıdan Peygamberimizi İsa.as ile tasdik söz konusu olabilir..

Ve buda bize Mehdi ve Deccalinde  insan olduğunu,şahsiyet olduğunu gösterebilir.

Hadislerde görüyoruz ki Mehdinin (yol gösterenin) saçı,gözü,boyu tarfi edilmekte.
Bu da birey oldukları anlamına gelir.

Deccal hakkında Peygamberimiz (sav), deccali şöyle tarif etmiştir:
"Adem'in yaratılışından kıyamete kadar geçen zaman içerisinde deccalden daha büyük bir hadise yoktur."(Müslim, Fiten: 126)

Bu hadis bize açıkca şuana kadar düşünebileceğimiz hiç bir şeyi aklımıza getirmememizi göstermekte.Yani ne Firavun,ne Nemrut,Ne nuh tufanı,ne çeşitli yok olan milletlerin akibet nedenleri şekilleri..


Bu tesbit tabir uygun olursa Deccal ciddi bir idda gereği son derece güçlü bir varlık olmalı..

Günümüzde özellikle 21.Yuzyılda bir insan atom bombası ile dünyanın yarısını yok edebilir. Ama bilindik yöntemlerle iman çalamaz..

Bazılarının belirttiği Darwinist ideoloji Deccal olamaz..Belki öncü askeri..

Şuan dünyadaki sıkıntılar kederler,isyanlar ahlaki çöküşler Deccal dersek makaleye ters düşer.Çünkü bireyden bahsediyoruz.Ama Deccaliyet düzeni diye işaret edersek tabiki doğru olur.

Kıyamet öncesi bir çok küçük deccal işaret edilmektedir...Zira dünyadaki acı,keder ancak ahiretdeki ecrimizi artırır.Bunlara sabrederek Allahın rahmetini umarız.Keza dünya tarihinde Özellikle Cengizhan devrine bakarsak tarih kitaplarında ifade edilen kıyımları,zülümeri rahatça görebiliriz.Keza Firavunun Musa a.s Kavmine yaptığı gibi tarihde benzer kıyımlarla karşılaşırız.

Şuan düzeni değil direk Deccali bulmaya çalışıyoruz.Bu açıdan hala Gözünün biri kör olan: Hadise bakalım : "Allah kör değildir. Dikkat edin. Mesih-ı Deccalın sağ gözü kördür. Gözü sanki fırlamış bir üzüm tanesi gibidir.(”Buharî, Fiten: 26; Müslim, Kitabü'l-Fiten: 20; Müsned, II:33.)

Yani Deccale de kanlı canlı bir insan olarak düşünürsek; bu nasıl olabilir..

Bu soruya aklımızı,hayal gücümüzü,fantastik öğeleri kullanarak ve Foton Kuşağı efsanelerinide kullanarak farklı bir cevap arayalım.

Bilindiği gibi ciddi bir grup  Foton Kuşağının son devresinin 24 Aralık 2012 de başlayacağını idda etmektedir.

İddalardan bazılar; Marduk gezegeni,Foton kuşağı,Maya takvimi ben bunlarla yetiniyorum bir çok eski kavimlerin takvimleri onların çizdiği uzay haritaları gibi liste uzamakta..

Garip ama Nasa  sık sık çok büyük bir Güneş fırtınası uyarıları yapmakta.


Ayrıca 26 bin yılda bir olan bütün gezegenlerin aynı hizaya gelmesi yine foton çağının başlangıcının 2012 aralığına denk gelmekte olduğu ifade ediliyor...Bunlar konu hakkında uzman olanları ikiye bölmüş durumda..
Ciddi Proflar bu gelişin Dünyanın manyetik alanını bile değiştireceğini hatta Güneşin batıdan doğacağını bile konuşuyorlar.
Yani Marduk gezegen veya X gezegen i ile Foton kuşağı bazı gruplar tarafından red edilsede diğerler 2012 de başlaması muhtemel bazı olayları astroloji uzmanlarınca doğrulanmaktadır. Dünyanın kova burcuna girmesi ve Hakikatin evine dönecek olması gibi..Şimdi Marduk gezegenin dünyayı etkilyeceğini düşünenlerin iddalarına değinelim.."Mardukda galaksimizde güneşin ekseninde (genelde arkasında kalan) dönen bir gezegen bazıları x gezegen demekte .
3600 ( +-)  yılda bir kez marduk Dünyaya yakın geçiyor..Bu yakınlık dünyadan çıplak gözle izlenmekte..Geçiş esnasında ay'ın çekim gücünün çok üstünde bir güçle Dünyada depremleri,
tusunamileri,yanardağları tetikliyor..
İlginçtir Dünyadaki büyük afetlere bakıldığında bunların 3600 yılda bir tekrarlandığı görünmekte..Mu ların,atlantisin yok olması gibi..(Meraklılar araştırsın) İşte eski kavimler uzay bilimi konusunda açıklanamaz bir şekilde bizden üstünler.
Geride bıraktıkları gezegen takvimleri bir çok bilim adamını hayrete düşürüyor..
Onların uzay takviminde marduk gezegeninin özel bir yeri var..Özel olmasının nedeni korkuları..Her görülmesinde ciddi yokoluşlara sebep olmuş.Şeklinde daha detaylı tanımlamaları bulunmakta.


Şimdi soru şu: Marduk görünüyor mu ? Cevap henüz net bir şey yok! Hatta nasa bile yok öyle bir şey derken Marduk var diyenler adının x gezegen derken bazıları farklı isimlerle farklı tesbitleri ortaya atıyor.Sonuçda Marduk yada başka gezegen Dünyaya yaklaşacak olursa uzak tarihlerde tehlike büyük anlamı çıkabilir..
Zaten çıplak gözle göremediğimiz için gözlem evlerinin dediklerine inanmak zorundayız..

Konuyu kısaltırsak ;Marduk un yahut Gezegenlerin aynı hizaya gelmesi ile veya Nasanın ifade ettiği Güneşin Rüzgarı ile Dünyada ciddi felaketler oluşacak,taş devrine dönecek...Yıkımlar,tusunamiler,depremler vb..
Bu da nerdeyse her yüz kişiden 99 un ölmesi demek olabilir.. Bu iddalar ilgili gruplar tarafından tartışılmakta..


Burdan sonra FOTON KUŞAĞI devreye giriyor..Ki bu kuşakla ilgili Prof.Ahmet Maranki ciddi ciddi saatlerce konuşmakta..

Şimdi  Foton Kuşağı nasıl ifade ediyorlar bakalım:

"Foton kuşağı ilk defa Halley kuyruklu yıldızını da keşfeden ve adını veren ingiliz bilim adamı ve astronom Edmund Halley tarafından bulunmuştur.Halley ,6 yıldızdan oluşan bu kuşağın Güneş yörüngesinde belli bir hareket sisteminde döndüğünü ve yaklaşık 3bin yıl gibi bir süreçte dünyaya en yakın konuma geldiğini makalelerinde anlatmıştır.Günümüzde bu olay sonucunda insanda ve dünyada oluşabilecek değişiklikler hakkında birçok araştırma ve rivayet bulunmaktadır.Bu söylemlere göre dünya bir aydınlama sürecine girecek ve insanoğlu üçüncü boyuttan beşinci boyuta geçiş yapacaktır.Foton kuşağının dünya çekim alanına yaklaşmasıyla birlikte insanlıkta ve dünyada oluşacak fiziksel ve ruhsal değişimler birçok tez’de şu şekilde açıklanmaktadır.

Birinci Gün: 21 Aralık 2012 olarak öngörülen bugün de yüksek enerji ve manyetikalanla birlikte hiçbir elektrik,elektronik ve manyetik alet çalışmayacak.Bitkiler,hayvanlar,insanlar ve tüm canlıların hücreleri bu enerjiden etkilenerek değişime uğrayacak buna bağlı olarak canlılarda bedensel bir değişim gözlenecek.Dünya zifiri bir karanlığa gömülecek.

 

İkinci Gün: İnsanın içindeki iç basınç dış basınçla fiziksel bir denge halindedir.Dahadayaklaşan yüksek enerjinin atmosfer basıncını etkilemesi ve basıncın düşmesiyle insanın iç basıncı fazla gelecek ve insanlar kendilerini kabarmış ,şişmiş gibi hissedecekler.Güneş Dünaymızı yeteri kadar ısıtamayacak ve dünya buzul soğukları iklimine girecek.

Üçüncü Gün: İyice yaklaşan foton kuşağı atmosferde sabahın ilk saatleriymiş gibi aydınlık bir görüntü oluşturacak ve dünya sanki şafak vaktiymiş gibi loş bir aydınlığa kavuşacak.

Dördüncü Gün: Foton enerjisiyle bir çok alet yeniden çalışmaya başlayacak ve gökyüzünde yıldızlar yeniden ve eskisinden daha yoğun bir şekilde belirecek.

Beşinci Gün: Dünya içinde bulunduğu loş aydınlıktan tamamen aydınlık bir evreye yani ana foton kuşağına girecek.Bu 24 saatlik gündüz evresindeki enerji tüm canlıları zindeleştirip kuvvetlendircek

Altıncı Gün: Foton ışınıyla gemiler artık uzayda yolculuk yapabilecek,insanoğlunun telepati gibi telekinezi gibi psişik güçleri ortaya çıkıp,insanlık süperbilince ulaşacak..

Ortaya atılan bu raporlardan sonra hayli ilgi görmeye başlayan foton kuşağı,kimi bilim adamlarına göre bilimsel bir şekilde çok ciddi araştırmalara tabii tutuluyor.Bazı kozmik bilimciler 1995 li yıllarla birlikte foton etkisinin 2. evresine girildiğini ve bu etkinin giderek artmakta olduğu görüşünü savunmaktalar.Yukarıda anlatılan altı günlük evre’nin ise 24×6 saatten oluşmadığını, her bir günün yaklaşık 100-110 yıl gibi bir dilimde gerçekleşeciğini vurgulayan astronomlarda bulunmakta.Bunlardan Kozmik bilimci Prof.Dr Ahmet Maranki bir tv programında ,Birinci güne 2012 yılında girileceğini ve bu dilimin 2127 yılına dek süreceğini belirtiyor…"

Dehşete düşüp son derece saçma buldunuz değil mi ?

Buna şu şekilde yer edindiriyorlar. Foton kuşağının ilk evresine 20 yuzyılın yarılarında girildiği söylenmekte..Farkındaysanız Foton kuşağının 2. Evresinde teknoloji resmen çıldırdı...İlk evresinde yüzlerce buluşa imza atıldı..Sizce Dünyanın son yuzyıldaki teknolojik gelişim neden inanılmaz hızlı..Bu kaşağın akıl üzerine etkisi denilebilir mi..Ayrıca 3.Yaklaştıkca yıllardır uyuyan Ortadoğu halklarındaki başkaldırılar da etkili olmuşmudur. Veya Türkiyede..Seçimlere bakın..Etrafınıza bakın! Ön yargıdan uzak bakalım kesişen neler bulabileceğiz..

Makaleye uzunca dalıpda benim bunları idda ettiğim aklınıza gelmesin.En az sizin kadar saçma bulmamla birlikde olmaz veya olabilir demiyorum..

Konuya dönersek Mayaların takviminin 24 Aralık 2012 de bitmesinin bazı insanları korkuttuğunu, bu konuya ciddi şekilde inanıp hazırlık konusunu çok ileriye gittiğini,hatta Türkiyede bazı grupların Marduk evleri yapıp hazırlık yaptıklarını biliyormuydunuz.

Foton kuşağına döner biraz veyin fırtınası yaparsak Mehdi-Deccal-İsa üçlüsü ile ilgili hadislerin tam oturduğunu görebiliriz.Ve Altın çağda yaşanacaklar da çok uyuyor..(Ama bu demek değildir ki bütün bunlar 2012 olacak..Foton kuşağı olupda yaşanacak;Asla öyle bir iddam yada bana ait bir ima söz konusu değildir.. Biz şuanda belkilerle beyin fırtınası yapıp,acaba gibi ifadelerle nereye ulaşacağımı en az sizin kadar merak ederek ilerliyorum..Ayrıca ilgili iddalarda da milyarlarca  insan ölüyor..)

İlginçtir.İsa (A.s)  5.Boyutta yaşadığına dair onlarca makale okumuştum..

Buda demek oluyor ki İsa bize gelmeyecek biz ona gideceğiz..
Ve Deccalin (Hiristiyanların İsası,Yahudilerin Kurtarıcısı)Sözde Marduk vb bir gezegenden büyük yıkımlardan sonra gelişine şahit olabiliriz.

Zaten Marduk veya başka isimlerlede zikrettikleri bu gezegen ve bu teori ile ilgili Yahudi ünlü bir prof Çok fazla sayıda kişiyi Marduk dan gelecek Kurtarıcıları konusunda inandırmıştır. (Burak Eldenin 2012 Mardukla Buluşma ilgili kitapda Prof la ilgili detayları bulabilirsiniz) (!)

Ayrıca bilinmeli ki teknolojide çok ileri  özellikle holigram konusunda son derece başarılı çılgın Deccal grubunun da BLEU BEAM-MAVİ IŞIK PROJESİ unutmamak gerekli.Kabede görünen Melek (!) Mısırda Göstericiler arasında ki Hızır (!) gibi holigram oyunları ile tüm Dünyayı kandırmaya hazırlandıkları yazılıp çizilmekte.(Ayrı bir makale konusu)

Şimdi Deccal hakkında Said Nursinin o güme göre tabir ettiği rivayete bakalım;

"Deccalın bir kısım harikulâdelikleri vardır. Sihir, manyetizma, ispirtizma gibi istidracî harikalarla kendini muhafaza eder, birçoklarını emri altına alır."(Nursî, Şuâlar, s. 506.)
Hadisler;

"Adem'in yaratılışından kıyamete kadar geçen zaman içerisinde deccalden daha büyük bir hadise yoktur."(Müslim, Fiten: 126)

"Nihayet, Ye'cüc ile Me'cüc'ün önündeki sed açıldığında, her tepeden saldırmağa başlarlar." (Enbiya 96)
" Onlar (iman etmek için) ancak kendilerine meleklerin gelmesini veya Rabbinin gelmesini ya da Rabbinin bazı âyetlerinin gelmesini mi gözlüyorlar? Rabbinin âyetlerinden bazısı geldiği gün, daha önce iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış olan bir kimseye (o günkü) imanı fayda vermez. De ki: “Siz bekleyin. Şüphesiz biz de bekliyoruz.”." (En'am, 158)

"GÜNEŞ BATTIĞI YERDEN DOĞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR. İnsanlar onu gördükleri zaman yeryüzünde bulunanlar iman ederler." (Sünen-i İbni Mace, cilt 9, s. 4362)

Bu hadise dikkat çekmek istiyorum! Güneş batıdan doğduğunda imtihanın sırrı ortadan kalkıyor.Yani 4.Boyut,5.Boyut,İnsan hakikati gibi bir çok konu tüm yaşayanlar tarafından anlaşılıyor..
Aksi halde bu tip boyut farkları anlaşılmadan batıdan doğması tüm dünyayı pişmanlığa nasıl götürebilir..Birkaç araştırmacının dışında..
Herkes hatta iblis bile pişman oluyor..Tevbe etmek istiyor..İblisin çocukları bu olaydan sonra insanlara din öğretip,iyi tavsiylerde bulunup Allahın rahmetini umuyorlar..Onlar bile Adem'in gerçeğini algılıyorlar.

 

Bu nasıl olabilir..?

Her zaman aklıma takılan bir soru;Allah meleklere; - Adem'e (İnsana) secde edin! demişti.. Melekler secde ederken iblis isyan ederek secde etmeyi red etmişti.. İblis Adem'in hakikatini anlayamamıştı..
Büyük soru şu; Adem'in secde edilmeye değer hakikati neydi!?


İşte Dunyanın manyetik alanı oynadığında Prof.Ahmet Marankinin ve Foton kuşağı tesbitçilerinİn bahsettiği Boyun Şakrası (Gerçeği gören) alan güneş ışığının ters gelişi ile  kalkarak gerçeği görebilecekler.

Konunun uzmanları daha detaylı anlatacaklardır..

Güneş Batıdan doğması son zamanlarda sıkça tartışılan husus..Önemli nokta; hangisi önce!? Tabiki sizinde aklınıza en son güneşin batıdan doğması geldi..
Bu hadis üzerinde düşünmemiz gerekli : Ebu Hüreyreden (R.A.) nakl edilmiştir:«Bütün alametler sekiz ay içinde vuku bulacaktır!» (İbni Ebi Şeybe ve ibnil Münzir)

Bu hadisde Foton Kuşağının başlamasına bezer özellikler taşımakta:
"Abdullah bin Amr'den (R.A.) nakl edilen rivayet şöyledir:
«İki veya üç gece kadar uzun olacak, Rablerinden korkan ve teheccüd namazı kılan takva ehli, yine mutadları veçhiyle gece namazına kalkacaklar, fakat ay'ı göremiyecekler, yıldızlar onun yerini almış olarak bulacaklar.. Bunun üzerine yatacaklar, sonra kalkacaklar, namazlarını kılacaklar.. Fakat gecenin olduğu yerde durduğunu, hiç noksanlaşmadığını görecekler, bunun üzerine tekrar yatacaklar, uyandıkları zaman görecekler ki: durum yine aynı; hiç değişmemiş, bütün gece bütün hızıyla devam ediyor.. Bu vaziyeti görünce, içlerini bir korku saracak: eyvah kıyamet eşiğindeyiz! diyecekler.. Bütün insanları bir telaş ve panik kapsamış..
Büyük bir korku içinde camilere koşacaklar.. Sabah olunca bile güneşin doğması gecikecek, Güneşin doğudan doğmasını beklerken bir de bakacaklar ki, batıdan doğmuş., insanlar daha büyük bir paniğe kapılacaklar.. Güneş göğün tam ortasına gelince, gerisin geri dönecek, eski doğduğu yerden doğacak...»
(Beyhaki)
Bu hadisden de Dabbenin Güneşin batıdan doğması ile çıkacağını anlamak mümkün:"«Güneş batıdan doğarken İblis (şeytan) secdeye kapanacak, lakin Dabbe onu öldürecek.. İblis'in ölümünden anlıyoruz ki, artık sahifeler durulmuştur.. Eğer ameller hala geçerli olsaydı İblis öldürülmezdi, çünkü O, ameller yürürlükte oldukça ölmeyecektir.."


Başka bir hadisde Alametlerin ilki olarak bahsedilmekte:"Abd b. Humeyd ile Taberi sahih bir senedle, Aişe (R. Anha) dan nakl etmişlerdir:
«Alametlerin ilki, yani Güneşin batıdan doğuşu meydana geldiğinde, kalemler tarh edilir, sahifeler dürülür, hafeze ellerini çeker, Cesedler amellere tanıklık eder.»"

Sıralama ile ilgili farklı rivayetler bulmak mümkün..Doğrusunu Allah Bilir.

Konuyu toparlarsak Deccal başlangıçda insanlara yardım edecek! Buda demekdir ki tüm insanlık ciddi bir yıkım içinde bulunacaktır..Başlangıçda her inancın sahibine bekledikleri kişi gibi yaklaşacaktır.
Budistlere Konfiçyus,Müslümanlara Mehdi,Yahudilere Kurtarıcıları gibi..
işaret edilen Deccal bütün peygamberlerin kavimlerini uyardıkları son derece kurnaz ve tehlikeli bir varlık..

Aklınıza hiç gelmeyecek yöntemleri uygularken birde sahde cenneti mevcut!..Kendisine inananlara kanımca değişik ilimler öğretecek!.."Şeytan Sağdan gelir" Sözüne ithafen Deccali çok güvendiğiniz yerlerde aramanız gerekecektir.
Zaten Şuan itibari ile Biri çıkıpda sihir bile yapsa ben Tanrınızım vb.. ifadelerde bulunsa küçük bir azınlıkdan başka uyan olacağını zannetmiyorum..Örneklerini Nemrut,Firavun vb.. gördük.Bu yüzden Deccalin böyle bir şey olmayacağı kesin..

Müslümanlara Düşen Kehf süresinin hem başından,hem sonundan on ayet ezberleyip bolca ilim elde edip açık-gizli şirkten tamamen soyutlanıp Allaha kendilerini teslim etmeleri gerekmektedir.
Makalede ifade ettiğim -Şeytanın anlayamadığı hakikati özlerinde aramaları gerekmektedir.(Bu arayışa ancak soru ile son verilebilir. Düşünmeyi size bırakıyorum)

Makalenin temas ettiği Marduk,Foton kuşağı gibi algılamalar ve tarihler sizi yanıltmasın.Daha öncede belirttiğim gibi yer yer beyin fırtınası,belkiler..Soru işaretleri ile sizleri düşünmeye sevketmekden başka bir amaç bulunmamaktadır.
Foton kuşağı konusu Güneşin batıdan doğması ile aynı ana denk gelirse büyük ihtimal bütün iddaları karşınızda bulabilirsiniz..Abartılmamış haliyle..
Bunlar olabilir..Ama yakın tarih demi yoksa çok uzak tarihde mi Allah bilir.Keza olmayabilirde..

Her ne olursa size düşen kendi kıyametinize hazırlanmak!

Kendi ölümünüz mutlak başınıza gelecek!

Şeytanın göremediği hakikatı kendinizde bir an önce bulup şirkten kurtulmanız ve özellikle Namaz'ı asla terketmemeniz,şayet kılmıyorsanız hemen şimdi hangi vakit varsa
ona hazırlanmanız gerek!

Foton kuşağının binlerce katı değişik,ve hiç bir yardımcımızın olmayacağı Ahiretimiz ve Cehennemden kurtulup Cennete belki 11 veya 32 boyutlu Allah bilir bu sadece zandır(Foton konusunu anlayanlar 11.Boyutu tasavvur etsinler) yaşama gidebilmeniz için Mutlak namazı kılmanız gerekmekte...

Birde Mehdi konumuz var ki pek değinemedik..
Öncelikle şunu iyi algılayın Mehdi yol gösteren anlamına gelir..Her mü'min mehdidir..Ve unutmayın ki imtihan çok çetindir..

Deccali tesbit etmeden ve onun şerrinden kurtulmadan Mehdiyi bulamazssınız..Ki kendi bile bilmeyecekken nasıl siz Mehdiyi bulabilirsiniz..
Mehdilik ima edenler korkarım ki şeytanın tuzağına düşmek üzereler.Onca yaptıkları iyi şeyler boşa gitmek üzere..
Foton çağının yaklaşması ile Mehdi'nin firekansı bilgi olarak öyle güçlenmiştirdki bir çok iyi niyetli kişi bu frekansa kapılabilmektedir.


Müminin mehdi beklemesi yerine amacının Allahı bulmak,onu insanlara anlatmak,Şirketen kurtulmak ve Allahın dinini Dünyaya hakim kılmak olması lazımdır.

Öte Yandan Mehdi  ise kelime olarak "Doğru Yolu Gösteren" demektir.
Kime yol gösterilir..
Tabiki yanlış yolda gidene yol gösterilir..
Yanlış yolda giden kibirli ve zalim ise yanlış yolda gittiğini asla kabul etmez..
Burdan şöyle bir sonuç çıkabilir.
Doğru yolu gösterene en çok yanlış yoldakiler karşı çıkacaktır..
Ve ne garip Mehdiyi en çok yanlış yoldakiler beklemektedir.. Ve Mehdi YANLIŞ yoldakilere gelir..
Bir örnek isterseniz ŞİA İRAN'a bakın! Cumhurbaşkanından bakkalına kadar hepsi Kayıp İmam Mehdiye kitlenmiş durumdalar..
Kör şeytan! Nasılda Kurnaz!
Rabbim sana sığınıyoruz.


Derdimiz Mü'min olarak yaşamak olursa şeytanın bize yaklaşma yollarını tıkarız....Bizlerin  şu ayetin üzerinde düşünmesi gerek!"Heveslerini kendine ilah edinme".(Furkan 43)

Birde yukarda ki gibi olursa (Ummadığın şeyler olabilire örnek.Bu satır sakın böyle olacak diye algılanmasın.) İsa a.s nin boyutuna geçersek kafanızda çizdiğiniz tüm taplo değişebilir..Hatta Allah korusun Deccalin talebesi bile olunabilir.

İlk hadisde de zikrettiğim gibi İnsanlık tarihinin hiç karşılaşmadığı ve çok büyük fitne olarak nitelenen bir olayda batıl yerde durmamak için Önce imanımızı kurtarmamız,şirkten arınmamız gerekmekte..Yoksa olayın vahametini anlamak adına örnekler vermekten ve Allahın rızasını aramaktan başka bir kaygım bulunmamaktadır.
.

Konumuzu bitirirken özellikle ifade etmeliyim ki bazı kavramların yazılış şeklini hatalı girmiş olabilirim.Meraklılara kaynaklar verdim.Bulacaklardır..

BU KONUYU DESTEKLEYEN 2012 OLABİLECEKLER KONULU YAZIYA BAKIN

Bütün bu yazılanlara Fantastik kelimesi ile başladığımı lütfen unutmayın.Ayrıca burda ki içeriğede göz atın..

Son olarak;İnsanı,Teşekkür etmeyi ve aşkı sorgulayın.


İnsan dediğin nedir ki ?Bunun cevabı için geçmişe bakıyorum! Koskoca yokları görmekteyim...Biraz derin baktığımda ise bir avuç bile olmayan bilgiden başka bir şey göremiyorum... "Doğdular,Yaşadılar,Öldüler" Bunu sorgulamayan insandan varoluş(!) nedenini anlamasını nasıl bekleyebiliriz.

İnsanlara kuru kuru teşekkür edenlere bazen bunun yerine sağol gibi ifade kullananlara küçük bir rica; Teşekkür etmek veya sağol demek minnet anlamına gelsede şu söz kadar etkili ve güzel değildir "Allah sana güzellikler versin"..Lütfen teşekkür veya sağol yerine iyiliklere karşı
-Allah sana güzellikler versin!..Deyin..
Arasında ne kadar fark olduğunu asla tahmin edemezsiniz...

İnsanların büyük çoğunluğu aşk'ı hiç anlayamadı!..Eğer anlasalardı ortada ne sevilen kalırdı nede seven! Anlarlardı ki aşk bile kendilerinin değil!Ve güneş görmüş buz gibi erir bir çift söz edemezlerdi..
Oysa aşk soru sorar.
Ta ki kaynağı,özü bulana kadar vazgeçmez..
Aşık olduğunu zannedenlerin geneli kaynakdan habersiz bataklıklarda debelenerek aşk'ı anladığını hatta aşık olduğunu zannediyor..

Gerçek aşk'da yok olmanız dileği ile...

Adem Korkmaz

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile