Bilgi Kirliliği ve Kıyamet Saati

Bugün cuma namazında cami imamı bile insanların bugün kıyamet kopacağına inandığını zannederek reddiye yapmakta. Sadece cami imamı mı? Hayır isminin yanında Prof ünvanları olan ve çok bildiklerini zanneden kişiler bile şatafatlı reddiyeler dizmektedirler. Aslında bu duruşda onların araştırma yapmadan konuştuklarını göstermektedir.

Ne garip değil mi? Adamlar haklı! Reddiye doğru,ancak yanlış anladıkları beklenen şeyin kıyamet olduğunu zannetmeleri..

Gerçekten bilgi kirliliğinin ve sığ duruşun zirve yaptığı yerdeyiz.
Gerçekten bilen bilmeyen herkesin konuştuğu zamandayız.

Bu 21 aralık kıyamet muhabbetine reddiye ortaya koyanlar,dalga geçenler,inananlar ve öyle zannedenler ne kadar içler acısı bir durumda olduklarını gösterdiler..

Diledğiniz araştırmayı yapınız. Ne Maya kültürü,nede 21 aralığa işaret eden diğer hikayelerin hiç birinde YOKOLUŞ/KIYAMET kelimesi bulamazsınız.Yeni başlangıç,yeni çağ,yeni mevsim gibi imalardır hepsi.

 

Gün dönümü gibi bir başlangıçdan bahsedilmekte. Doğrumu,değil mi konusu ayrı birşey.

Ancak bu Kıyamet muhabbeti insanlardan gerçeğin nasıl gizlediğini ve tembellerin konuları nasıl yanlış anladığını ve anladığı yanlışın perdelediği kendisi ile nasıl eğlendiğini göstermekte.

Kesin olarak 21 aralık muhabbeti halka arz şekli ve halkın yorumlama hali tam bir karmaşadır.

Bu olay bugüne kadar insanlara aktarılan bilgilerin ne denli bozulduğunu ve saçma sapan durumlara geldiğinin göstergesidir.
Ve içler acısı halimizi göstermektedir.
Yani gerçek karartılmış ve bugün 21 aralığın sunulduğu gibi sunulmuştur.Malesef insanlar bugun bir yerlerde kıyametin kopmasını bekleyenler gibidir.

Cami imamının cuma vazında bahsettiği bu durum bir örnek olarak hakikat bilgisinin insanların çoğunuluğuna değiştirlmiş olarak ulaştığının isbatıdır.

Ve hazırcılığa alışan,kolaya alışan toplumumuz bir iki tık elinin altında konuyu öğrenebileceği yerde işi kıyamet gibi muazzam bir final sanrısı olark anlayıp bunu başkalarına mal ederek gerçekte anlayışını/kendisini yalanlanladığından gafildir.


21 Aralık olaylarında anlatılan gerçek bilgilere ulaşmak günümüzde çok kolay iken bu hale gelebiliyorsa binlerce yılın bilgisi nasıl bir şekilde size ulaşmıştır.? Lütfen düşünün..

İşte bu yüzden "Kuran'a sımsıkı sarılan dışında herkes sapıtmıştır" diyebiliriz.

Kuran dışındaki bir takım (uydurma) hadislerle yol olanlar ve bir takım inanç modelleri oluşturanlar hezeyandadır.

Alim olan Allah hem bana hem bu satırları okuyan dostlarımıza faydalı ilim versin. Ve ilmi ile amel ednelerden eylesin.Sevdiklerini sevmeyi,sevmediklerinide sevmemeyi nasip etsin..

Not:21 Aralık Kıyamet beklentisi  sadece örnektir. Misal üzerinden topluma bilgi akışındaki karmaşaya işaret edilmiştir.Başka maksatlar arayanlar gerçekten çıldırmışlardır.

Sevgi ile,
Adem KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile