Doğru Bilgiyi Doğru Şekilde Ulaştırmak

İnsanın doğasında var.

Hal hatır sorulmadığında ve kimse görmediğinde kimse umursamadığında  gerçekten morali bozulur. Burda şunu anlamalısınız insanlara hal hatır sorun ki sizi sorsunlar.

Sizin ömrünüzü adadığınız çalışmalar ve tesbitler başka birinin bir akşam yemeği için yaptığı peynirli börek kadar ilgi çekmez.Bu yüzden ilme ve bilgiye zaman ayırın.Bu şekilde size faydası olmasa bile etrafınızdaki insanlara ilham verir.

Melankoli dedikleri hali bile aslında bir çeşit zevktir. Çünkü pahalıdır. Bu hali yaşamak için sizden gayrısının/sevdiklerinizin işlerinin iyi olması,başarılı ve mutlu olmaları gerekir. Buda gerçekten pahaladır. Ve çok lüksdür.Melankoli dedikleri durumu bile yaşamaya imkanı olmayan insanların varlığından habersiz sığ ve zalimliğin ne olduğunu bilmeyen çok fazla insanın etrafınızda ve hatta yanınızda olduğunu ve belki onlardan biri olduğunuzu unutmayın.

Sorumsuzca yaptığınız bir paylaşımla belkide yüzlerce kişiyi önce masum gibi görünen bir gazete sitesine gönderir..
Derken hemen alta lolita mankenin son fotoğrafları albümü göze ilişir.Sizin gönderdiğiniz kişiler haberi beğenerek o siteye kendi arkadaşlarınıda gönderir. Derken abaza ve cahil genç bu paylaşımı yapanlardan birini arkadaş olarak eklerken aslında saf bilgi arıyordu. Bu arayış karanlık bir tutkuya dönüşerek  ilgili  lolita manken albümü bu kişinin olmayan sabrını yerle yeksan eder.

Şehveti doruklarda,eroin bağımlısının sancıları gibi gözü dönmüş ne yaptığını ve sonuçlarını kestiremediği çözüm yolları ararken bakkaldan dönen genç kızı gözüne kestirir.
Kendi gibi başka bir cahilden yardım alarak tecavüz planlarını hayata dökerler..
Ve genç kız şanslı ise tecavüz ile kurtulur.Yoksa birde üzerine işkence ve ölüm geldiğinde onlarca insan derin bir yasa bürünür.
Hayatlar mahvolur.

İşin enteresan tarafı ise o genç kız'ın, tetiklemeyi bilgisizce başlatan,börek resimleri beğenip,sorumsuz gazetelerin haberlerini tavsiye eden  kişinin ailesinden biri olması.Başka gariplik ise sapkın yola düşen gencin babasıda yine bu paylaşımı yapan kişilerden olması. Daha da garipleşen olay şöyle devam eder; Aynı gazete olayı lanetleyerek haber yaparken yine ilk paylaşan bu haberide lanetleyerek,kınayarak paylaşmıştır. Malesef bu olayda yine hep suçu başkalarında aramanın başka bir tercümesi olarak karşımızda.

Yukardaki mevzular bir örnektir.Lütfen detaylarda kaybolmayın.

Hayatın çok enteresan bir hesaplaşma taktiği var.

Lütfen ilme,bilgiye ve doğru bilginin doğru şekilde insanlara ulaşmasına özen gösterin.Unutmayın ki Allah herşeyi hikmet üzere inşa etmiştir. Bir sivri sinek sizi ısırdı ise bilinki hikmeti vardır.

Sevgi İle
Adem KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile