Şeytanınız Gölgeniz Gibidir

 
Nas Süresi-5; "O ki insanların göğüslerine (kötü düşünceler)fısıldar.

Şeytan dediğimiz mana kırmızı gözlü,boynuzlu,olağan üstü güçleri olan bir şey değildir.. Tabir eksik olsada muhtemel ki "O" sizsiniz.

Olumsuz düşüncelerinizi,birileri hakkında hased dolu bakışlarınızı gözünüzde canlandırın. Kibrinizi görmeye çalışın. Size o kadar yakındır ki,maalesef kendi varlığından habersiz bir şekilde siz'i kendi zannetmektedir.
Bir şeyler için kullandığı isim farklı olsada altında ki mana aynıdır.
Zaten ismin önemi yok,mananın önemi vardır.
"De ki: "İster Allah deyin, ister Rahman deyin. Hangisini deseniz olur. Çünkü en güzel isimler O'na hastır."17:110(Güzel işaretine dikkat edin.)

Besmelesiz yapıtğınız her işin ebedi sahipliğini yaşayacak ve karşılığında yanacaktır.

Zaten bütün gayretmiz O'na eşlik etmemek değil mi!

O'nu uzaklarda,farklı biri gibi algılamayın,kendinizi tanıyın,daha doğrusu kibrinizi,hased dolu dünayanızı,sürekli övgü isteyişinizi,beğeni arayışlarınızı,alkış arzunuzu,gururunuzu tanımaya çalışın.

İnfak etmekten uzak duran halinizi,çevrenizi küçükseyişlerinizi,çok bilirim duruşunuzu anlamaya çalışın..

İçinizde oluşan duyguları size at zannettiğinizde,sahiplenip ortaya fiil koyduğunuzda o kazanmıştır.Allah bu durum için Malik ve Melik olduğunu/herşey'in sahibi olduğunu bildirerek insanlara bir rahmet indirmiştir.

Ve maalesef ondan kurtuluna kadar o'nunla yanacaksınız.
Gel gör ki Şeytan çok cimridir.
Kurtulmak bu dünyada kolay iken ahirette öyle kolay değildir.

Bir sofrada,bir arkadaş grubu ile beraberken aklınıza gelen türlü,türlü şeyler sadece size gelmemiş ordakilerde benzer şeyler hissetmişlerdir.

O'nun fısıldayışarını,düşüncelerini/VESVESE lerin içeriği , aklından geçen herşeyini siz bilirsiniz.Ancak bilmek başka birşey tanımak başka birşeydir.

İnsan;Şeytan üzerinde bu kadar güçlü oluyorken,nasılsa tam tersi bir imaj oluştulmuştur.

Şimdi sakin olun,öz kendinize daha fazla nefret beslemeyin,Şeytan'ınızı çok sevmeyide bırakın. O'nun vesveselerini siz düşünmüşsünüz gibi sahiplenmeyin..

Euzübillahimineşşeytanirracim diyerek hayatımıza devam etmeli ve gerçek düşmanımızı daha iyi tanımalıyız.

A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile