Cennetiniz Size Özeldir

"Orada sizin için canlarınızın çektiği her şey var ve istediğiniz her şey orada sizin için hazırdır." 41:31

Herşey vurgusuna dikkat edin.
Cennet hayatında içinde "her şey" ifadesi geçen başka bir ayetse şudur;

"Orada canlarının istediği, gözlerinin hoşlandığı her şey vardır. Ve siz, orada ebedi kalacaksınız. "43:71

Eserlerimizi okuyan,öteden beri bizimle birlikte olan dostlarımızla epeyce yol aldık. Yasin süresini hergün okuma şerefine nail olarak (Aklınız nerdeydi diye azarlanan şeytan'ın kulları diye ifade edilen zümreden olabildiğince uzaklaştık.) her daim bu uyarıyı kulağımıza küpe yaparak aklın gölgesinde,iman yolunda ilerlemeye gayret ettik.

Çelişkiler içinde din oluşturmak akılsızlıktır.Akıl çelişkileri gördüğü zaman kullanılır. Ancak şeyh ve üstatlarına teslim olanlar için çelişkili hayat bir çeşit dindir.

İşte yine bir aşama kat etmek adına yukarda ki cennet hayatı konusunu gönül el veridğince açmak istiyorum.

İnsan Allahtan yalnızca ekmek,aş,iş,para,pul almaz. İnsan aslında Alalh'tan İnsan'da alır. Cennet manasına ulaşmayı başaraiblirsen tüm sevdiklerini orda göreceksin, sevmediklerini de cehennemde..

Sevdiğin kişilerin kim olduğunun hiç önemi olmadan gittiğin yerde bulacaksın.
Sevmediğin kişilerinde,şeyh,gavs ünvanı ne olursa olsun,kim olursa olsun cehennemde olduklarını göreceksin.

"Herşey" ifadesi yukarda ki açıklamayı da kapsar.

Olay böyle iken gelelim işin hakikatine;

Şuanda Allah'tan bir Adem Korkmaz alıyorsunuz. Bir anne alıyorsunuz,bir baba alıyorsunuz.Bazen de çok severek tarihde önemli yer edinmiş bir şahsiyet alıyorsunuz. Allah'tan aldığınız kişilerin gerçeklerine ebedi olarak ulaşamayacaksınız. Adem Korkmaz'ı sevenler cennetinde görürken,sevmeyenler cehennemde görecekler.

Bu konuda şu ayet oldukça dikkat çekicidir;

"Tek olarak yarattığım, kimseyi bana bırak," 74:11

Peşi sıra gelen ifadeler o'na oğullar(insanlar) verdiğini ifade eder.

Öte yandan "herşey" i alacak olan cennet ehli er yada geç,ne kadar günahkar olursa olsun,ne kadar müşrik olursa olsun,annesini,babasını,çocuklaırnı yanına isteyecektir.
Her istediğini alıyor olması ile Allah'tan bunları ayrıca aldığını görüyoruz.

Etrafınızda kileri,dostu,düşmanı,arkadaşı ve aileyi almıyor benzerlerini algınız ve hükmünüz doğrultusunda cennetinize/cehenneminize gönderiyorsunuz.

Size ait zannederek gördüğünüz,sevdiğiniz,anne,baba,kardeş dediğiniz insanlar ise kim bilir belkide "Allah!ın Vechi'dir..
"Doğu da Allah'ındır batı da. Nereye dönerseniz Allah'ın yüzü (zatı) oradadır. Şüphesiz Allah'(ın rahmeti ve nimeti) geniştir, O her şeyi bilendir."2:115

Durun hemen İbrahim gibi tapacak bir şeyler aramayın.
İbrahim Ay,yıldız,güneş desede en sonunda Allah o'na subhanAllah demeyi vahyetti.Ve İbrahim bu vahiyle Halil namını kazandı.

Çelişki dolu,akılszılar ise ibrahimin Ay'ı tanrı kabul ettiği bilgisi ile yaşamaya devam ediyorlar. Bazıları biraz aşama kat edip yıldızları görüyor,yetmedi Güneşe yönelende oluyor. Cambazları her üçünüde kullanıyor.
Ancak hala subhanAllah vahyine muhattap olamadılar.

Kur'an İbrahimin ay,yıldız ve güneş ile olan ilişkisini gösteriyor lakin temiz olanlar İbrahim'in Subhan Allah manası ile kurtulduğunu görebiliyor.
"Ona temiz olanlardan başkası dokunamaz"56:79

Çünkü subhanAllah vahyi ile şov bitmek zorundadır.
Şov biterse şovmen işsiz kalır.

Allah hepimize bu vahyi indirsin.

Bir kaç aydır uzun makale yazamıyordum.Bugun konu gereği genişledik.Burayı kavradıysanız bir sonraki makale ile başkalarının cennetinde/cehenneminde yer alan Adem Korkmaz'ı(insan'ı) konuşabiliriz.

Alim ve Azim olan Allah'ın ilmi için sınır yoktur.
Dilerim Adem Korkmaz'ı cennetinize alırsınız.
Saygı ile..

Adem Korkmaz