Uydurma Hadis 5

“Biriniz esneyeceği zaman gücü nisbetinde onu gidermeye çalışsın. Çünkü bir kimse esnediğinde şeytan ona güler. ” (Buhârî, Edeb, 125)

Uydurma hadis olması muhtemeldir.Ve dahi sözde cennetin kapısında bekçi olan Yılan'ın esnemesi ile güya şeytan Yılanın ağzına girmiş ve bu yolla cennete girerek Havva'yı kandırmıştır. Yahudilerin hikayelerine benzer bir şeydir.

Esnemenin gerçek manasını bilen şeytan tarafından uydurulmuş gibi görünüyor.

Esnemek beyin için bir çeşit soğutma işlevi görür.
Özellikle namaz,dua ve Kur'an okumalarında karşılaşmanızın sebebi ahiret ismini verdiğimiz 4.boyut dediğimiz mana alemine yapılan trasfer sonucu ısınan beyin yada hazırlanan beyin daha fazla oksijene ihtiyaç duyar ve bu yüzden insan esner.
Esnemekten çekinmeyin. Ve ağzınızı tıkamayın.

Ve bakın bilimsel deneyler esnemek hakkında ne söylüyor;

http://www.internethaber.com/insanlar-neden-esner--92689h.htm

A.K

Haber Metni;

"New York Üniversitesi psikoloji profesörü Andrew C. Gallup'a göre, neden esnediğimizi aslında kimse bilmiyor, ancak o ve ekibinin yeni bir açıklaması var: Esneme vücudun beyni serinletmesi için bir yöntem.

Ekip çalışmada,deneklerin beyinlerinin ısındığı zamanlarda daha sık esnediğini gözlemlediklerini açıkladı. Esnemenin, vücudun diğer sistemleri yetersiz kaldığında, beyin sıcaklığını düzenlediği yönündeki teoriyi ispatlamak için araştırmacılar, insanların çevresinde birileri esneyince, hemen esnemeye başladıkları gerçeğinden hareket etti.

Gönüllüler, gülen ya da esneyen insan görüntülerinin olduğu filmin oynatıldığı odaya alındı. Gözlemciler deneklerin ne sıklıkta esnediğini inceledi. Bazı deneklerden filmi izlerken burundan nefes almaları, daha sonra da alınlarına sıcak ya da serin tamponlar bastırmaları istendi. Beynin serinlemesini sağlayan alna buz konulması ve burundan nefes alınması sırasında, bulaşıcı esnemenin kesildiği görüldü."

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile