Devlet Şirketi

Devlet dediğimiz yapı bir çeşit şirkettir. 
Yüz binlerce çalışanı olan,fakir fukarayı daha kolay yola getirecek unsurları içinde barındıran,haraç almak,mafya gibi takılmak,faiz,kumar gibi işleri sadece kendine yaptıran muazzam tehlikeli bir şirkettir.

Okullarında eğitim yoktur.Halkı sömürmek için kullanır.
Güya seçim yaptık mazereti ile halkı sindirmeye devam ederler.

Devlet sistemi hep aynıdır. Faiz,kumar,vekiller ile çarkı döner.Kimi getirirseniz getirin sistem değişmediği için hiç bir şey değişmez.

"Bunlar Allah'ın sınırlarıdır, onları aşmayın. Kimler Allah'ın sınırlarını aşarlarsa işte onlar zalimlerdir."2:229
"Allah, alım-satımı helal, faizi haram kılmıştır."2:275

"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. "5:90

Devletin ekmeğini yiyenler mazlumların alın terini ile yoğrulmuş hamurdan yapılan ekmeği yemektedirler.Bu ekmeği yiyen,bu ekmeğe bulaşan kişilerden kurtarıcı beklemek,alim beklemek,doğruyu söylemelerini beklemek saflıktır.
Çünkü ;

"Allah zalimler topluluğunu doğru yola iletmez."3:36 

Kumar,faiz,çeşitli yollardan hırsızlık gibi işleri yönetenler ve bu işleri ayakta tutanlar,tutulmasına yardımcı olanlar zalimdirler.

Ancak bunu itiraf eder,pişmanlık duyar ve kurtulma niyeti taşıyarak arınma yolunu seçerse niyeti doğrultusunda kişi inşallah hidayete ulaşır. 

Tüm bu iyi niyete rağmen şu ayeti aklında bulundurmaları gerekir.İbrahim soyundan gelenler için hayır dua edince;

"Seni şüphesiz insanlara imam kılacağım' dedi. (İbrahim) 'Ya soyumdan olanlar?' deyince (Allah:) 'Zalimler benim ahdime erişemez' dedi."2:224

Devlet isimli şirketiniz "zalimlik" dediğimiz yapıdadır.Devlet isimli bir zat olmadığı için zalim dediğimiz kitle Devlet'i oluşturan memurlarıdır.Ve diyanet ise bu devletin önemli odalarından biridir.

Dua edip bunun değişmesi yönünde,şirketin şirkten arınması yönünde niyet taşıyıp bu niyete göre talepleri ortaya koymalıyız.

A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile