Yasin Suresi Neler Anlatır

Yasin Suresinde Para karşılığı nasihat veren,para karşılığı dini eser satanlar,makam,şan,şöhret,itibar peşinde olanlara değil ve para karşılığı dini iş yapanlara değil ücret istemeyenleri dikkate alın denmektedir.
21) ‘Sizden (tebliğlerine karşılık hiç)bir ücret istemeyen (bu) kimselere tâbi’ olun; çünki onlar hidâyete ermiş kimselerdir.’

Çünkü ilerleyen ayetlerde 60-61)"Ey Âdemoğulları! Ben, size, şeytana kulluk etmeyin. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır. " demedim mi diye bir azar söz konusudur.Devamında Şeytan'a kul olanlar şu şekilde azarlanmakta ve verilen akıl başa kalkılmaktadır;

60-61)"And olsun ki, o sizden nice nesilleri saptirmisti, akletmez miydiniz..?

Akıl nimetine dikkat çekiyor..

Yasin süresinden anladığımız kadarı ile şeytan beden sahibi insan'ı para karşılığında kandırıp ki para ile gelen maddi rahatlık teklif ederek dinde söz sahibi vb insanlar yetiştiriyor.

Yasin 21 de bu tehlikeye dikkat çekilmekte.İşaret edilen tehlikeye aldırış etmeyenlerin çoğunlu aklını kullanmayıp,başkalarının akıllarına güvenerek Şeytan'a kul oluyor..
Ve Allah bir çok ayette olduğu gibi Aklını neden kullanmadın demeklte..

Yıllarca arapçasını okudğun için bu tip bilgilere ulaşamazsın. Ve Şehit(şahit) olma fırsatını tepelersin..

Aç yüreğini.. Ayağını dinde sağlam kılması için dua ederek Kur'an meali okumaya başla..

Rabbimiz hak dininde ayağımızı sabit kıl! Şeytanın şerrinden,insanların şerrinden ve yaratılmışların şerrinden sana sığınıyoruz..
A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile