Hidayete Nasıl Erilir

"Kur'an'ı senin kalbine bir hidayet rehberi, önce gelen kitapları doğrulayıcı ve müminler için de müjdeci olarak o indirmiştir."2:97

Kur'an (meal) okumayanlar yani vahye kalplerini saf bir şekilde açmayanlar nasıl hidayet bulurlar? Ayet ile anlıyoruz ki; Kur'anı ders etmeyen,ciddiye almayan,hayatı boyunca meali baştan sona kadar okumamış ve üzerinde düşünmemiş insanlar hidayete mazhar olmamışlardır.

Toplumun %95 'i Kur'anı (meali) baştan sona kadar okumamış,şahitlik etmemiş bir şekilde"Müslüman" olduklarını söylüyor ve düşünüyor.

Nice sözde alim,dinci yazar,sözde ilahiyatçı ,din tüccarları da Kur'an meali ile yüzleşmemiş bir şekilde sağda solda ahkam kesiyor,din konusunda kendini otorite görüyor.Bu kişiler müslüman adayları ile Kur'an ile arasına girip,kendileri gibi Kur'ansız cemaatler oluşturuyorlar.


Elinde ki tüm bilgileri,sözde din kaynağı hadisleri,her türlü menkıbeleri,masalları,fetvaları Kur'ana götürecek,zerre kadar bile aykırı düşen ne varsa tümünden kurtulacaksın. (Tut ki;bu Kur'an'a götürme davranışı bile korkunç tehlikelidir.Şöyle diyorsun; Benim mevcut dinim Kur'an da var mı acaba? Hangileri var ?)

Rabbine Ulaş,O'na Dön

Dünya kulların yaratılmadan önceki ilk evresidir.

"..ve sizi bilemeyeceğiniz bir şekilde yeniden yaratmak üzere aranızda ölümü biz takdir ettik. Andolsun, birinci yaratılışı(nızı) biliyorsunuz. O halde düşünseniz ya!.." (56:60,61.62)

Bu evre,sınırsız bir (her şey olma) potansiyeli taşıyan tohumların tarla sürecidir.
"Dünya ahiretin tarlasıdır" diyen doğru demiştir.

Bu tohumlar,sizin varlıklarınızdır, seçimleriniz,istekleriniz neticesinde ahiret aleminde büyür. 
Kimi ısırgan otu olur,kimi her kanadında ayrı bir meyve olan devasa bir çınar ağacı..

"İnsan henüz yaratılmadı" deyişi mecaz değil tıpkı okunduğu gibi ifade edilmiştir.
Yaratılan bedendir. Bilinç ise anne karnında ki çocuk gibidir ve kabuk olan bedenin ölümü ile doğar.

Her gelen gün,her yeni bilgi ile biraz daha gelişir,biraz daha büyür.
Bu açıdan "İki günü bir birine eşit olan ziyan içindedir" 

Fark etmiş iseniz alem üzerinde "YOK EDİLEMEZ" isimli bir yasa bulunur.

Dünyaya dair

Dünyaya ait kazanım getiren işler; üzerinde birazcık et ve yağ bulunan kuru kemiğe benzer. Caddelerde, sokaklarda, Tvlerde, gazetelerde bu az yağlı kemikler finans, sektör, şöhret, makam diye isimlendirilir. Bu kemikler aç köpekler tarafından kuşatılmıştır. İnsan köpekleşmeden bu kemikleri tadamaz, alamaz. Tüm teşebbüsleri başarısızlıkla sonuçlanır. Bir kaç azgın ve aç köpeğin önünden hiç kimse yağlı kemiği alamaz.Taki dişleri sivri, daha iri bir köpek dışında.. Çevrenizde ki durumda tamda böyledir. Rakipleriniz kadar yalan söylemelisiniz. Malınızı onlardan çok daha fazla övmeli çok çeşitli reklam pardon yalan teknikleri geliştirmelisiniz. Çok daha fazla köpek olmalısınız.

"Kim, dünya hayatının günlük geçici kazancını isterse, istediğimize, sünnetimizin, düzenimizin yasaları içinde, irademizin tecellisine uygun olan kadarını dünyada âcilen veririz. Sonra da, ona cehennemi hazırlarız. Kınanmış ve rahmetimizden kovulmuş olarak oraya yaslanır."17:18

 

Adem Korkmaz