İnsan ve Vahiy

Çok sıkıntılı,eksik ve yetersiz bir dil olan 3.Boyut dili ile;Kainatın tam merkezin de bir Arşı Ala vardır.

Zira yaratılan bir şey,ancak kendi gibi yaratılanı algılar.Yaratılana göre yaratılmayan yok olduğu için tam olarak idrak etmesi mümkün değildir.(?)

İdrak seviyemiz taş devrindedir; Sonsuz ne demek hala anlayamadık. Sınırsız ve sonsuz yapının ortası var mıdır? Ortası tam ayağımızı bastığımız yerse geri kalan daire nereye kadar genişliyor.Ortası olan bir şey sonsuz olamaz ki ?Başı olan bir şeyin mutlak olarak sonu olmalıdır. Yok sürekli ilerliyor dersen bu nerede ilerliyor? Biraz daha irdelesek konunun ucunu kaçıracaksınız!

Boyut meselesini bile sanki başka bir yer gibi algılıyor ve gerçeklerden perdeleniyoruz.

İşte böylesine sorunlu bir dil ile: Kainatın tam merkezin de bir Arşı Ala vardır.

Sınırsız,sonsuz bir mekanda,sayısız galaksiler,sayısız yıldızlar ve sayısız güneşler daimi bir yörüngede Arş çevresinde dönmektedirler.

Bu durum kabedeki tavaf ile derinden bağlantılıdır(İlerleyen sayfalarda detay vereceğim) Hatta Mevlana bile bu manayı yakalamıştı.

Ve Rahman’ın istiva ettiği Arş daimi olarak yayın yapmaktadır.Bu yayının adı Kuranda vahiy olarak anlatılmıştır.3.boyutun vurguladığı 5 duyu organı yolu ile önce beyne ulaşır.Sonra beyin tarafından tercüme edilerek bilince yani “ben” duygunuza ulaşır.
"Senin Rabbin bal arısına şöyle vahyetti: Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan kendine evler edin."16/68

Gördüğünüz,duyduğunuz,tattığınız,kokladığınız, dokunduğunuz her şey Allah'ın vahyidir. Ve size beyniniz tarafından tercüme edilmektedir.
Bu durumun adı 1400 yıl önce vahiy olarak isimlendirilirken bu yayını algılayanlar bu duruma ışınsal yapı/enerji/dalgalar olarak isim vermektedirler.
Ve bu yayınla,bu vahiyle Alemlere hayat veren,nur veren Allah İnsana ve herşey'e şah damarından daha yakın olmaktadır.
Muhteşem bir sanat ile sınır koymaksızın ne kadar uzak ise o kadar yakındır.

Bütün dostlarımızı muhteşem bir yolculuğa davet ediyorum.5.Boyutu tanımak için Kitap baştan sona ücretsizdir.

 

Anlamanız için önce sayfada ki videoları izleyiniz.
İyi Okumalar..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile