Allah'ın Esmaları ile Görünmez Olmak

"Hollanda'nın önde gelen psikologlarından Prof. Van der Hoven geçtiğimiz günlerde deneysel olarak “Kuran okumanın ve Yüce Allah'ın adını zikretmenin” insan sağlığı üzerindeki etkisini kanıtladığını açıkladı. Üç yıl süren bu araştırmanın en önemli özelliği; araştırmacı Van der Hoven ve deneklerin bir kısmının Müslüman olmaması, daha da ilginci deneklerin çoğunun tek kelime Arapça bilmemeleriydi. Yalnızca deneklere Allah kelimesini doğru şekilde telaffuz etmesi öğretildi. Deney sonuçları, depresyon, psikolojik gerilim gibi şikayetleri olan denekler için oldukça şaşırtıcıydı.Bulgulara göre düzenli olarak Kuran okuyan ve Allah'ın adını anan kişilerin psikolojik rahatsızlıklardan korunduğu belirtildi. Aynı zamanda “Allah” kelimesini Arapça telaffuzuyla tekrar ederken her harfin solunum ve kalp atışları üzerindeki ayrı bir etkisi olduğu, bu sayede psikolojik rahatsızlıkların iyileşmesinde her birinin rol oynadığı da ifade edildi."

Yukardaki haber metni bana ulaşınca kelimeler hakkında aslında bilmediğimiz çok daha fazla şey olacağı iddaları daha fazla kesinlik kazanmıştı.

Kelimeler ve Esma El Hüsnada ki sırlar daha fazla kitle tarafından duyulmaya başlanmakta.İşte görünmez olmak konusu hakkında epeydir yazma kararım bugün aksiyona dönüştü.

Esma-ul Hüsna konusunda bir çok zikir çeşidine denk gelmişsinizdir. Rahman izin verirse önümüzde ki günlerde  yep yeni bir eseri  mümin kardeşlerime kazandırmak üzere  olduğumu bildirmekten  kıvanç duyarım.Aşağıdaki video da bilim adamlarının görünmezlik üzerine teorileri mevcut.

Yaklaşık 20 dakika süren videoda bir çok teori işlenmiş. Bana göre çok özel bir kelime ile görünmez olmak mümkün.  Durun hemen yanlış anlamayın.

Bu kelimenin hayata akması için çok hayaller kuruldu,filmler,diziler hayatın bazen merkezine oturdu. Çaresi var mı? Mümkün mü sürekli tartışıldı.

Oldukça ilgi çekici olan bu konu bana göre gözlerden  değil de algılardan uzaklaştığında olabilir.

Bunun içinde çok büyük teknolojiye gerek yok! Bütün sır bir kelimenin aşk ile söylenmesinde.

Farkın damısınız yine geldi iş aşk’a dayandı. Bana göre henüz aşk’ı en iyi anlatan yazı yazılmadı.

Daha doğrusu aşık ortada yok!

Bu konu dağılmadan görünmezlik konusuna dönelim.

Algılardan saklanarak kişi görünmez olabilir.
Ve büyük teknolojiye gerek yok! Yeter ki doğru kelime bulunsun.

Bazen bir tek kelimeyi söyleyerek karşınızdakini iki büklüm edip,şekilden şekle sokabilirsiniz..
Olayı bu şekilde yazınca  şaşırtıcı oluyor değil mi?

Limon kelimesine karşı bir çeşit rahatsızlığı olan kişi aslında tıbbi açıdan çok sağlıklıdır.
Ama beyinlerindeki değişik çalışan farkındalık hisleri gelişmiştir. Siz limon kelimesini tekrar ettikçe bu kişiyi çok zor duruma sokarsınız.
Renk körlerinin aslında çok sağlıklı olması gibi. Çünkü dışarıda renk yoktur.

İşte  Esma-ul Hüsna da öyle bir isim var ki;  O’nu çok içten tefekkür edip lisana aşk ile döktüğünüzde  beyninizde yeni hücrelerin atağa geçmesini tetikleyerek etrafınızdaki canlıların algısını kör edebiliyorsunuz. Sizi göremiyorlar.Yani bilimin dili ile görünmez oluyorsunuz.

Kelimler konusunda tahliller,araştırmalar inanılmaz yerlere geldi.

Küçük bir alıntı yapmak istiyorum;

“Önemli enerji kaynaklarından veya tüketicilerinden biri kullandığımız kelimelerdir ve hayatımızı kullandığımız kelimeler yönetiyor.

Kelimelerimizi biz yönetmezsek onlar bizi yönetecekler.

Üç tür kelime kullanırız:

Nötr kelimeler: Bunlar, üzerinde hiçbir yük bulunmayan, hiçbir şeyi itmeyen veya çekmeyen kelimelerdir. Atom içindeki nötron parçacıkları gibi. Duygu yönü sıfır olan kelimelerden söz ediyoruz. Örneğin: Normal, sıradan, şey, iş, önce, sonra, gün, akşam vs... Bu tür kelimelerde hiçbir olumlu veya olumsuz çağrışım yoktur. İyi değildirler ama kötüde değillerdir...

Zayıflatıcı kelimeler: Bu kelimelere dilin doğasında olumsuz anlamlar, olumsuz duygular yüklüdür. Zayıflatıcı kelimelerle çirkinlikleri, kötülükleri tanımlarız. Bu kelimeleri her kullandığınızda enerji yükünüz azalır. Kelimeler tekrar edildikçe olumsuzluk yükü artar, kocaman bir duygu çöplüğü oluşur. Şu kelimelere bakın: Alçak, ********, adi, başarısız, çirkin, tiksindirici, pahalı, korkunç, zor, acı, öldürücü, kanlı, katil, tembel, eski vs...Gerçektende bunlar hayatımızdaki kötü alışkanlıklardan biridir.... Zayıflatıcı kelimeler onları kullananları sevimsizleştirirler; zamanla nefret edilen varlıklar haline dönüştürürler.

Güçlendirici Kelimeler:Olumlu yük taşıyan güçlendirici kelimeleri her kullanışınızda ruhunuzun güçlendiğini görürsünüz. Dinleyen herkes güçlü kelimelerinizin etkisiyle sizde sihirli bir güç olduğunu sanır. Güçlendirici kelimeleri kullandıkça manevi gücünüzün, özgüveninizin, coşkunuzun arttığını göreceksiniz. Bu kelimeler, onları her tekrar edişinizde sizi daha güçlü ve etkileyici gösterecek. Dahası mıknatıs gibi bir çekiciliğe sahip olacaksınız.”

Bilim adamları çok yüksek bütçelerle ekipler organize edip enerji gücü en fazla olup güç veren kelimeleri tespit etme peşindeler.

Eminim bir zaman sonra Kuran’ın kelime gücü kitleler tarafından anlaşılacak.Fatiha gibi sürelerin nasıl enerji gücü kattığı konuşulacak. Ve adına namaz dedikleri salata koşacak  milyarlar..

Ama o zaman gerçek müminler Allah’a ulaşmış olmanın keşfini yaşayacak .Namaz kılmayacak.(Bu konuda namaz nedir makalemi okuyun)

Bilirseniz Anadolu da definecilerin çok kullandığı bir model vardır.

Abdestli olan kişi kazı yapacak alanın etrafında  önce göz kararı bir daire belirler. Sonra daire de yedi  nokta belirleyip daireyi çizmeye başlar.Belirlediği her merkeze ulaştıkça dizlerinin üstüne kıble yönüne dönerek  Euzü besmele ile birlik de bir ayete l kürsü okur. Bu sayı yedi olduğunda dairede çizilmiş olur.

Çevirmeyi yapan kişi muhtemel bilinmeyen taruzlardan korunmak için de  Sad süresi:41, Mü-minun süresi: 97/98, Saffat süresi: 7 ayetleri okur.. Daha sonra da halka içinde Yasin okur.

Artık halkanın içinde çalışma başlar ve halkanın içinde kileri hiç kimse fark edemez./göremez.

Biraz kulak verirseniz definecilerin bu işlemi yaptıktan sonra fark edilmediklerini ve buna kendilerinin de hayret etmiş olduklarını duyabilirisiniz.

Bu konuda karşılıklı konuştuğum defineciler bulunmaktadır.

Ayrıca Mekkeli putperestlerin her kabilen bir katil ayarlayıp Allah resulünün (S.A.V) evine  öldürmek için gönderdiklerinde S.A.V gelenlerin önünden elini kolunu sallayarak fark edilmeden gittiğini hatırlatırım. Birçokları Yasin süresinde bir ayeti okuduğunu söylemekteler. Tabi ki doğrusunu Allah bilir.

Definecilerin durumunu niye anlattığımı bilmek isteyenlere  artık anlamışlardır. Dikkatinizi Ayetel kürsüye çekmek istedim.

“Allah'ın kürsisi, Allah'ın ilmi demektir. Çünkü ilim Kürsisi, taht mânâsından daha çok bilinmektedir ve bu münasebetle ilmin kendisine de mecâzî olarak kürsi denilir. Bu rivayet, İbnü Abbas hazretlerinden nakledilmiştir. İbnü Cerir et-Taberî gibi birçok tefsirciler, bunu tercih etmişlerdir.”

Buraya hemen bir satır arası girmem faydalı olacaktır. Özellikle ilimle meşgul olup insanlara bir şeyler aktaranların asla ihmal etmemesi gereken bir konu.Mümkünse  salat eden tüm dostlar bunu ihmal etmesin.

Sabah namazlarında selamdan hemen sonra yedi Ayetel Kürsi okuyup duayı toplarken ise;

 –Ey Hafız olan rabbim!Zihnimi ve aklımı pak eyle.Verdiğin temizliği muhafaza et ey hafız olan rabbim!

Görünmezlik ve algılardan uzaklaşma konusunu toparlarsak  Allah’ın isimlerinden biri anlamı ile hayata aktığında bir çeşit enerji ortaya çıkararak bunu zikreden kişiyi algılardan saklıyor.

Hangisi olduğu ile ilgili lütfen bana sormayın. Ayetel Kürsü yi işaret etmemin nedeni bu ayette Allah’ın onlarca adının bulunması ve muhtemel bu isimlerden biri aradığımız esma olması..

Bunun için bu alemde  define aramadığınıza göre  bu dünyadan sonra geçtiğiniz alemde ciddi anlamda görünmezliğe ihtiyacınız olacak.  Adına Yeryüzü dediğimiz ölümle beraber geçilecek yerde cennete ulaşma mücadelesi verirken çok işinizi görecek.

Her şeyin en doğrusunu rabbimiz bilir. Ölüm gelmeden önce Allah’ın isimlerini öğrenip  şirkten arınarak Kuranın öngördüğü hayatı baki kılmak lazımdır..

Ayetel Kursinin Faziletleri ve Ezberlemek İçin Linki Takip Edin.

Sevgi İle

Adem KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile