Şeytan Ülkenizi Yağmalıyor

Şeytan;
Ahirette sonsuz süreçte yaşayacağınız ülkenizi yağmalıyor..
İçme suyunuza bir daha temizlenmesi asla mümkün olmayan bir şekilde lağım karıştırıyor.
Bütün yeşilliklerinizi çöle çeviriyor.
Bütün sevimli ve güzel unsurlarınızı yok ediyor.

Herkes ahiret yurdunda ki ülkesinin yağma edilişini hisseder.Ancak ortak koştuğu yukarda ki tanrısının ülkesini kendisine tertemiz geri vereceğini zanneder.
Kumar oynayan,son parayı masaya koyan,son para ile bilet alan adamın kandırılmasına benzer bu durum.

Oysa şirk koşmaması gereken Allah en sevdiğine ; "Gecenin bir kısmında uyanarak, sana mahsus bir nafile olmak üzere namaz kıl. (Böylece) Rabbinin, seni, övgüye değer bir makama göndereceğini umabilirsin."(Kur'an 17/19) Derken o namazsız,oruçsuz,salih amel çalışmalarına bile düşmeden,ağzında sürekli kötü söz(küfür) ile şirk koştuğu,yukarda ki tanrısının ülkesini geri vereğini sanır. Kendi vatanı yağmalanırken bi takım partileri,spor kuluplerini,ülkeleri kurtarmaya çalışır.

Hala ahirette ağlayıp,sızlanıp affedillecieğini sanıyorsun değil mi ? Orda ayrı bir fırsat bekliyorsun değil mi? Diken ekip gül biçeceğini umuyorsun değil mi?

Şeytan'ın kumarcılara verdiği umudun aynısı şuanda sendede mevcut.Uyan dostum! Ahiret ilmine yönel! Bir daha asla öğrenme fırsatın olmayacak.Her ne yaparsan bu kısa dünya yaşamında yapabilirsin. Allah'dan faydalı ilim iste.O gerçek hükümdardır..

"Gerçek hükümdar olan Allah, yücedir. Sana O'nun vahyi tamamlanmazdan önce Kur'an'ı (okumakta) acele etme ve "Rabbim, benim ilmimi artır" de" (Kur'an 20/114)

A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile