Kuran'ın Frekansı

"..Küfre sapanların velileri ise tağuttur. Onları aydınlıktan karanlıklara çıkarır. İşte onlar cehennemliklerdir.."2:257

Mahşer ve cehennem fitnesi idrak sınırlarının dışındadır.
Ancak aklıma bir kor ateş gelir.Ötesini hesaplayamayız.
Bugün dünyada biz doğruyuz,biz biliyoruz,bizim dediğimiz gerçek diye haykıran cemaat liderleri,şeyhler,hocalar yarın mahşerde aynı uğultuyu sürdürecekler.

Herkes taraftarını yanına çağıracak. Her şeyh,her hoca gerçeği kendinin bildiği söyleyecek. Bugün dünya üzerinde olduğu gibi o günde liderlerinin çağrılarına kulak verip hep birlikte kurtuluşa yürümek isteyecekler..

Ancak o gün bazılarını göreceksiniz,hiç bir çağrıcının çağrısına kulak vermeyen,ne yapacağını bilen,yüzü güleç ve emin.Bu yalnız kişinin sizi yanına çağırmasına rağmen ciddiye almayacak ve sizi çağıran Filan Cemaatin hocasına katılacaklar. Bazılarınız da bir başka cemaate dahil olacak.

O yalnız insanlar dışındakiler sevip,dost edindikleri tağutları ile birlikte derin bir karanlığa yelken açacaklar.

Yalnızlar Kuran'ın frekansına bağlı kişilerdir. Bu frekansa geçme işi kesinlikle dünyada mümkündür. Ahirette Kur'anı duymak sadece bu kişilere mahsustur.mahsustur. Tağutları ile gidenler Mahşer sürecinde Kur'an'ın yön tarifini,cennetin olduğu yerin nerede olduğunu duyamadıkları için karanlığa gitmişlerdir.

Ayet işte tamda bunu anlatır.
Kuransız kalıp kendimize kıymamalıyız.. 
Bir başka açıdan Kurânsız olmak Allahsız olmak değil midir?


A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile