Bakterilerle Konuşsak

"Allah dileseydi mutlaka hepinizi bir tek ümmet yapardı, fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini doğru yola eriştirir ve herhalde hepiniz, bütün yaptıklarınızdan sorumlu olacaksınız."16/93

Esasında Rahmanın yardımı olmasa hiç kimse doğru yolu bulamazdı.Yani yığınlar sapkınlık içerisinde yaşam süremeye udevam edip yaptıkları ile yüzleşecek ve lağım çukuruna(Cehenneme) gidecekti.Herkese yaptığı vardır.Lakin Rahman insanlığın işaret ettiği mekana ve zamana tabi tanrı kavramından münezzehdir.

Vucudumuzdaki şuurlu bakterilerle iletişim kurmaya çalışsak bizi ne kadar anlarlar?Onlara bedenden çıkış yolları gösersek bedenin kurallarını vurgulasak,ter ile çıkma yolu,göz yaşı ile çıkma yolu,dışkı ve sidik kanalı ile çıkma yolu! Ve çıktıktan sonraki varış yerleri..

Terle çıkanı göğe yükselme ve bulutlarla gezme ve yağmur olma gibi fırsatlar beklerken bağırsılık yolundan gideni ise lağım çukurları beklemektedir..
Sistemin sahibi bizim anlayacağımız dil ile bunu anlatmaktadır..Ve bu kesinlikle "aşama,aşama "olacaktır..Ayrıca ilk aşamayı görüp bütün sistemi ilk aşmaya göre değerlendirmek doğru değildir.
Lağıma ulaşana oraya nasıl vardığını soracaklar,Yahut bulutlara ulaşana yine soracaklar.. Tüm bu sorma olayını hesaba çekme gibi algılamak kişiye göre değişir..
Rahman'a ve sisteme bakışımızdaki cehalet perdesi olduğu sürece devamlı olarak bir şeyleri suçlayacağız.
Esasında anlayışınızı ve cahilliğimizi gidermeliyiz..
(Adem Korkmaz)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile