SUBHAN ALLAH demek ?

O kadar çok söylememize rağmen bazılarına hala SUBHAN ALLAH demeyi öğretemedik..
Kuran dışında yer alan bir takım bilgilerle ve iddalı cümlelerle modern bir hiristiyanlık dini oluşturdular..

Yep yeni bir ümmet modeli ortaya koydular..
Hoş ortada eksik yok!
Ancak ölüm var!
İnandıklarınla yüzleşme var!

Bu yazdıklarımı eleştiri olarak anlaşılmasın.
Zira eksik veya kusur görmemiz söz konusu değil.
İnandığınız konularda gerçek bir imtihan vereceksiniz! Pardon artık kitabınızda başka bir kitap olduğu için imtihan da ney!?
Artık ciddiye alacağınız kelime kalmadı..
Bu saatten sonra yeni dininiz hayırlı olsun.
Eski dininize kızıyor ve nasıl hatalar ettiğinizi söylüyorsunuz ya!
Bir kere hata yapan ikinci de de yapar! Zalimlik olduğu sürece bu döngü devam eder..

Kuran Maide/15-16:İşte size Allah'tan bir nur ve apaçık bir kitap (Kur'an) gelmiştir. Allah onunla rızası peşinde olanları selamet yollarına iletir ve onları izniyle, karanlıklardan aydınlığa çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir. "
Ama sen hadislerle kuranı değiştirdin.Ve yep yeni bir ümmet modeli oluşturdun.Bu modelin doğru veya yanlış olduğunu söylemek benim haddim değil.Asla!

Maide 46-47:"İncil ehli Allah'ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir.
(Ey Muhammed!) Sana da o Kitab'ı (Kur'an'ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici olarak indirdik. Artık Allah'ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp ta onların arzularına uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı. Öyle ise iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size bildirecektir. "

"Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı."

Her kes için bir model,bir yol koyan Allah bunu şuanda yaratıyor.Herkes beğendiği bir dini kabul ediyor.Orta da yanlış yok! Eğer Rahman dileseydi tabiki tek bir ümmet olurdu.Ancak burdan aldıklarınızla sizi imtihan etmek için bir kolaylık olarak ümmetlere ayırdığını söylüyor..

Tuttuğun yolda eksik veya yanlış yok! Tuttuğun yolda başarılı olabilecekmisin? Mesele bu?
Kuran'a sarıl! Kuranın çizdiği din(yaşam biçimi)i kabul et! Şeyhinin çizdiği yol aydınlıktan karanlığa gidebilir.Ancak karanlıkda haktır. Bize göre yanlış kusur yoktur..
Allah'a sığınırım..
Eğer ayetleri anlamamışsan "(Ruhu) temiz olmayanlar bu Kuran'a dokunamaz" Ayetinin hükmü altındasın! Bir yetimin başını okşa,hor gördüğün iyiliklerden yap.Sonra yeniden bu satırları oku..


Zorbalıktan,kibirden Allah'a sığınırım..
ADEM KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile