Miraçdan Düşünülesi Bir Kesit

Miraçda yaşandığı rivayet edilen bir konuşmadan kısa bir kesit vereyim:


-S.A.V;- Ey rabbim Adem'e cennet verdin? Bana ne verdin?
Allah Azze ve Celle:-Adem'i (İnsanoğlunu) cennet'den tekrar (ikinci kez) çıkardım .Ama sana ve ümmetine cennet verdim ordan çıkarmam!

(Bakın çok ince bir nokta! Adem (A.S) cennette yaratıldı ve ordan çıkartıldı. Bir daha çıkartılması için cennete ikinci kez girmesi gerek! Tekrar ifadesi birden fazlaya işaret eder.Ucunu az kaçırırsanız kavram kargaşası bu anlamı sizden alır..)

S.A.V: Nuh'a gemi verdin.Onda ibadet ediyordu!(Bu soruya verilen cevapda aslında Nuh'a verilen geminin dünya gibi bir çeşit gezegen olabileceğini düşündürmekte)

Allah Azze ve Celle; Bütün Dünyayı sana mescid kıldım! Nerede istersen orada ibadet et! Hem kıyamet gününde mescidinle birlikde gemi gibi üzerine bin sırat köprüsünü ümmetinle geç!.

S.A.V: Ey Rabbim; İsmail(a.s) için koç feda ettin! Bende ümmetim için istiyorum.
Hak Teala;Ümmetin için yahudileri ve Hiristiyanları feda etim.Ümmetin onları cehhenme(İkinci kez insanlığın cenneten çıkarılışı) bıraksınlar kendileri cennete geçsinler . Buyurdu"

Envarul Aşıkın/Aşıkların Nurları Yazıcıoğlu Ahmet Bican  Miladi.1530 S/246

Bugünlerde karşıma sürekli bir şeylerle ilgili delil gelmekte! Yukardaki konuyu anlayanlar nasıl taşların yerine oturduğunu göreceklerdir.

Hz İsa'nın ve Hz Musa'nın (a.s) en popüler duası anlatılan göre S.A.V Ümmet olmak istemeleridir.S.A.V 'i özel kılan Kuranın ona ve ümmetine verilmesi idi..

Cennetten ikinci kez çıkarılmayı galiba onlar biliyordu!

Birde şimdi bu satırları okuyanlar biliyor/düşünüyor..

Eğer müminler haric insanlık ikinci kez cenneten çıkarılacaksa daha net anlaşılıyor.

Ve "sıratdan geçerken cehenneme bırakın" ifadesi ise sanki cehennemden kaçmaya çalışan dünya gibi bir gezegenün yörüngede ki yolculuğu..
Yahut Güneş gibi akkor olmuş bir lav topunan kaçmaya çalışan bir çeşit gemi..
Bilemiyorum.
Ama bu kaçış hiristiyanları ve yahudileri feda ettiğimizde kolaylaşıyor gibi..
Bütün bu izahları geçmiş zamanda değil şimdiki zamanda aramaya çalışalım..
Tabiki kitlemeden..

Ayrıca Dünya Yeryüzü değil isimli kitabımızı okuyanlar bu alemde maketi,bilgisi olduğunu söylediğimizi  hatırlayacaklardır.