Türkçe Okumak

Tüm hadislerin meali okunurken,Kur'an ısrarla arapça okunmaya devam etmektedir.
Camilerde namaz sonrası bile ısrarla "aşr" türküsü söyler devletin imamları..

Yatsı vakitleri Amener Resulunun mealini okusanız olmaz mı?
Sabah namazlarından sonra Bakara ilk ayetlerin anlamanı okusanız günaha mı girersiniz.?
Akşam namazı sonrası haşr süresinin son 3 ayetinin anlamını verseniz cemaate ölürmüsünüz? Bu inadınız nedir ?

Gelin bu mealleri bir inceleyelim;

Amener Resulu (Bakara Suresi 285-286)
Bakara Suresi 285
"Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.”

Ayete dikkat edin; “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” burayı anladığınızda Allah resulunu bir çeşit yardımcı ilah gibi size anlatanların ,o'na insan üstü bir takım kudret ve güç verenlerin o'nu yakuttan br kavanoza koyup örneklikten bir yunan tanrısı makamına çıkartanların sahdekarlığını göreceksiniz.(?) Bir Harun peygamber ile aynı eşitlikte olduğunu görüp Musa'nın cemaatinin buzağaya tapmasına dahi engel olamadığını ve Yunus peygamberin tövbe ettiğini göreceksiniz. Kim tövbe eder..?

Bakara Suresi 286
"Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.”

Dikkatli okuyun."Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar"
Gördünüz mü ayeti.Bir sürü fırka,bir takım görüşler çöktü.
Hac kalktı.gücü yetmiyor,zekat kalktı gücü yetmiyor,oruç kalktı gücü yetmiyor,Salat kaldı geriye. Ya islamın 5 den çok fazla şartı var veya islamın şartı 2 .Ama bu kadar kolay islam olmaz ki! Kim fetva verecek,kim özel şöförlü müftü olacak.Kurallar olsun ki bir sürü kişi iş bulsun değil mi ?

Vakit yine daraldı.Diğer Haşr ve Bakara ilk ayetlere yarın akşam yazalım inşallah..
A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile