21 Aralık Beklentisi Hakkında

21 Aralık senaryoları aldı başını gidiyor.
Çok köklü değişimler bir günde gerçekleşmez.
Bir şeyler var ama yorumlama tarzı yanlış.

Çok önemli bir süreç zaten başladı.

Önümüzdeki 10 yıl da  eğer geçmiş 10 yıl gibi ilerlerse çok önemli şeylerle karşılaşacağız..

Şuan insanlar farkında değiller ama bu internet bile muazzam bir olay.
İnternet teknolojisin yayılması son 10 yılın işlerindedir.
Ortadoğuda ki  ve önümüzde ki yıllarda tahmin edilen ekonomik krizin patlak verdiği Avrupada halkların baş kaldırısı.
Ön yargıların kırılacağı,milliyet kavramının artık olmayacağı,spor küluplerinin seyirci bulamayacağı ve herşeyin rahatça tartışılacağı zamanlar ve daha çok gariplikler bizleri bekliyor olabir.

Geçirmiş olduğumuz son 10 yılı okuduğumuz da gerçekten önümüzdeki 10 yılda kitlesel değişimlerle karşılaşabiliriz.

Allah bilir. Kuran'ı Kerime baktığımızda çok ilginç ve enteresan olayların anlatıldığınıda görmekteyiz. Yecuc Mecüc,Dabbetul Arz gibi..

Zaten herkes Kıyametin hakikat olduğuna inanıyor.Bu kaçınılmaz bir son! Vehamet gün verilmesidir.Bu algılamalarda kaosa neden olmaktadır.

Öte yandan insanlar için sonsuzluk zaten başladı.Ve ilk adımı,sonsuzluğu şekillendirdiğimiz yer,sonsuz süreçte ne olacağımız,ne yapacağımızı açıkca Kaderimizi yazdığımız yer Dünyadır.

Burası o kadar kıymetlidir ki,dua ve salih amel dışında yapılan her iş luzümsuzdur. Çünkü  peygamberlerden,velilere kadar herkesin büyük pişmanlık duyduğu yere gidiyoruz."Keşke daha fazla dua ve salih amel yapsaydım" dediği yere gidiyoruz.

Bütün bu önemden habersiz egoları zirve yapmış kişiler kazanıyor gibi algılansalarda hakikatte korkunç bir gerçeklik onları bekliyor.

Bunun haricinde bir çeşit eğlence aracı olması dışında 21 aralıktan bir şey beklenemez. Bir çeşit matruşka bebekleri gibi surekli elimizde kalmaktadır. 21 Aralık  iddaları başkalarının ağzından konuşulan ve hiç kimsenin sahip çıkmadığı teorilerdir.

Olaylar bir günde değil yıllar sürecek bir dilimlde karşımıza çıkacaktır.

Zira 21 aralıkda hayali olarak oluşturdukları kıyamet senaryolarının fos çıkması ile teorilerin çöküşünden sonra bir çok ekolun azgınlığı cehaletle birleşerek maalesef daha şitdetli devam edecektir.Oyun içinde oyun bulunmaktadır.

Ayrıca 21 aralığı hiç kimse Kıyamet olarak görmediği halde medya "Kıyamet" olarak anlamış ve bir çok grup böyle sunmuş doğal olarak da reddedilmektedir. Ve bu durum önemli gerçekleride gözden kaçırırken bize Medyanın algılama şeklinin ne kadar sığ olduğunu ve güvenilmez olduğunuda göstermektedir.

Eğer hakikat anlaşılırsa en azından insanlar bizim bulunduğumuz yere gelebilirse Bütün tv lerin,spor takımlarının,medyanın,iş sektörürün,medyumların,tarikatların vb..etkenlerin kıyameti gerçekleşir.

Seyirci ve taraftar blumayan spor kulubü için 21 aralık başlamıştır.
Şeyhi ziyaret edilmeyen Tarikat için 21 aralık başlamıştır.
Müşteri bulamayan bankalar için 21 aralık başlamıştır.
İzleyici bulamayan TV ler için 21 aralık başlamıştır.
Kendisine inanılmayan ve müşterisi olmayan medyum içinde 21 aralık başlamıştır.

Bu liste uzar gider..

Bu satırları bile anlamayan insanların kıyametten ne anlamasını bekliyorsunuz


Vel hasıl 21 aralık ve daha sonraki zamanlarda her zaman bir şeyler ortaya atılacak ve bir çok kişi bugün olduğu gibi tartışmaya devam edecektir.

Önemli olan bundan sizlerin ve bizlerin alması gereken derstir.

Bir şekilde ön yargılardan uzak dualar eşliğinde Kuranla bir bütün olduğunuz taktirde Kıyameti en çok isteyen siz olursunuz.Çünkü yaşamakda aynı,ölmekte aynıdır.

Çünkü Kuran bir noktadan sonra "Ölmeden Ölünüzün" hadisi ile işaret edilen manayı okuyucusuna vermektedir.

Kısa bir kaç satır yazmayı düşünürken oldukça uzun bir makale oldu.

Hiç bir şeye olmaz demeyin."Olmaz olmaz"

Sevgi İle
Adem Korkmaz

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile