Hadisler Hakkında

Dün yaptığımız izahlar Hadis olduğu idda edilen sözleri kökten silip atmış olarak anlaşılmasın.
Bizim için muhabbete,tefekküre,salih amele,dostluğa,kolaylığa,barışa ve Kur'an'a davet eden her güzel söz hadis gibidir.

Kimin söylediğinin önemi yok..

Allah adına din inşa edip,müminleri sürekli bölen,Allah'ın sunduğu özgürlüğe teslim olmak yerine şeyhlerine teslim olan,sorgulamayan,düşünmeyen,aklını kullanmayan,taklitçi bireyler yetiştirilmesine yönelik,Kur'andan uzak adı fetva olan görüşlerin doğruluğu tartışıyoruz.

Bu görüşlere hadis etiketi vurup sorgulamaya kapatanların Kur'an'ın düşünmez misiniz/Sorgulamaz mısınız mesajını görmediklerini anlatmaya çalışıyoruz.

Çok hüzün verici başka bir konu ise Kur'an mealinin okunmamasıdır.
Bir takım "murşit"lerin aracı konmasını yeterli gören zihniyet Kur'an meali okutmamak için özel bir gayret içindedir.
Murşidi olmayanların cehennemlik olduğunu idda eden ahmakların Kur'an meali okumadıklarını seziyoruz..Kaynak olarak ise "Şeyhi olmayan'ın Şeyhi Şeytandır" ile dayatma yapıp yol aldıklarını görüyoruz.

"Allah'a yakınlaşmak için vesile arayın" Ayetini Kur'an sorduğumuzda vesilenin:Salih amel,zekat,sadaka,namaz,güleryüz ve hud 1,2 ayetine orjinal metin ile gerçek vesilenin Kur'an ile yaşamak olduğunu görüyoruz.

Kur'an her türlü aracıya karşı çıkarken ara açıp orayı kendine makam yapnlar bilmelidir ki; En kirli para Allah'ın dininden el edilen paradır.En kötü makam Allah'ın dininden elde edilen makamdır..

A.K

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile